Mersin 2. Kültürler Festivali Etkinliklerine Davet

Mersin 2. Kültürler Festivali Etkinliklerine Davet

13.04.2015

Kırşehir ile birlikte birçok şehirden insanın bir adara yaşadığı Mersin’de, 2. Mersin Kültür Festivali, 17-18-19 Nisan tarihlerinde Mersin Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşecek…

MERSİN-KIRŞEHİR Kültür Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, Mersin 2. Kültürler Festivali’ne Kırşehirli hemşehrilerini davet etti.

Mersin Kırşehir Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Kırşehir’e gelerek, Mersin 2. Kültürler Festivali’ne davette bulundu.

7 copy
İlk olarak Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü ziyaret eden Mersin-Kırşehir Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, Mersin 2. Kültürler Festivali etkinlikleri hakkında bilgiler vererek, Vali Şentürk’ü festivale davet etti.
Mersin-Kırşehir Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın ve Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra sırasıyla Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan ve Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ile birlikte Kırşehir basınını ziyaret ederek, Mersin 2. Kültürler Festivali’ne davette bulundular.

Kırşehir’de gerçekleştirdikleri ziyaretlerde sıcak ilgi ve verilen desteklerden dolayı Mersin’de yaşayan tüm hemşehrileri adına teşekkür eden Mersin-Kırşehir Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, “Kırşehir il yöneticilerimizin destekleri ile Mersin’de Kırşehir kültür ve değerlerini tanıtmak ve yaşatmak için etkinliklerimiz devam edecektir” diyerek tüm Kırşehir halkının festivale katılımını beklediklerini belirtti.

2-mersin-kultur-festivali copy
2. MERSİN KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR
MEBİDER’in düzenlediği 2. Mersin Kültür Festivali, 17-18-19 Nisan tarihlerinde Mersin Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşecek.
Mersin 2. Kültürler Festivali, 17 Nisan 2015 Cuma günü saat 14.00’te İstasyon-Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak kortej yürüyüşü ile başlayacak.
Festivalin ilk günkü programında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde Mehteran gösterisi, açılış konuşmaları ve Mersin’in Yaşayan Değerleri Ödül Töreni, Mersin Büyükşehir Belediyesi Silifke Halk Oyunları Ekibi yöresel halk oyunları gösterisi, Mersin Çermikliler Derneği Halk Müziği Konseri, kokteyl ve 3 Boyutlu Mersin Fotoğrafları Sergisi açılışı, Kafkas Kültür Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Yozgat Akdağmadeni Veziralanı Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Balkan Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği konseri, Vanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları, animasyon gösterisi, Kadirli Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Mersin Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları, Mersin’de Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Halk Müziği Konseri, Mersin Arapları Yardımlaşma ve Eğitim Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Yıldız Çanı Konseri, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Klasik Türk Müziği Konseri yer alacak.
Kırşehir’in kültürünün de yer verileceği festivalin ikinci günkü etkinlikleri kapsamında 18 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 12.45’te Mersin Büyükşehir Belediyesi Aşuk ile Maşuk gösterisi seyirlik oyun, Dersimliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Mersin Vanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Gaziantepliler Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Mersin Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Şırnak İl ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları, animasyon gösterisi, Eshab-ı Kehf Kalkındırma Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Tasavvuf Musikisi, İçel Artvin Kültür ve Dayanışına Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Konseri, Tüm Yörük Türkmenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yöresel Türküler&Halk Oyunları gösterisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ege Yöresi Halk Oyunları Ekibi yöresel halk oyunları gösterisi, Mersin İli Muş Hemşehrileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yöresel Türküler&Halk Oyunları gösterisi, Mersin’de Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Demeği yöresel halk oyunları gösterisi, Tahtacılar Derneği Semah ve Mengi Gösterisi, Karaözü Kültür ve Dayanışma Derneği Yöresel Türküler&Halk Oyunları gösterisi, Bitlis İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Mersin Devlet Opera ve Balesi Lüküs Hayat Müzikali sunumları yapılacak.
Mersin 2. Kültürler Festivali, 19 Nisan 2015 Pazar günü saat 13.00’te Akdeniz Roman Dernekler Federasyonu’nun yöresel halk oyunları gösterisi ile başlayacak.
Mersin 2. Kültürler Festivali’nin kapanış günü etkinliklerinde Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Arslanköy Çadır Tiyatrosu Kadınlar Topluluğu Eğitim ve Kültür Derneği Köy Seyirlik Tarzı Oyun, Cizreliler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği-Şırnak Yöresel Türküler&Halk Oyunları gösterisi, Gülnarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, animasyon gösterisi, Hakkarililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Niğde İli ve ilçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Midyatlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Halk Müziği Konseri, Gümüşhane Kültür ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, animasyon gösterisi, Kahramanmaraş Nurhak ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Bitlis İli ve ilçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği yöresel halk oyunları gösterisi, Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Semah ve Deyişler gösterisi, Şırnak İl ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Elazığ Kültür Tanıtım ve Dayanışma Derneği Yöresel Halk Oyunları gösterisi, Gaziantepliler Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği Halk Müziği Konseri, Konya Kaşık Oyun Ekibi yöresel halk oyunları gösterisi, Dersimliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Halk Müziği Konseri, Mersin Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Demeği yöresel halk oyunu gösterisi yer lacak.
Mersin 2. Kültürler Festivali etkinlikleri, 19.30-21.00 saatleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde Mevlana Kültür ve Yardımlaşma Derneği Konferans & Semah gösterisi, Cumhuriyet Meydanı’nda 20.45-21.15 saatleri arasında Şanlıurfalılar Dayanışma ve Kültür Derneği Sıra Gecesi, 20.00-22.00 saatleri arasında Kültür Merkezi’nde Mersin Devlet Opera ve Balesi Güldestan Modern Dans Gösterisi ile son bulacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .