Meraların korunmasının önemi anlatıldı

Meraların korunmasının önemi anlatıldı

13.10.2017

KIRŞEHİR’DE sayılarının azalmaması ve korunması noktasında mera kullanımının öneminin anlatıldığı bir toplantı düzenlendi. Kırşehir’in Kaman ilçesinde düzenlenen Mera Kullanımı Toplantısında, hayvan yetiştiricileri için meraların korunmasının önemine değinildi. Kırşehir’in Kaman İlçesi Gökeşme köyünde “meraların kullanımı” konulu toplantı düzenlendi. Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık […]

KIRŞEHİR’DE sayılarının azalmaması ve korunması noktasında mera kullanımının öneminin anlatıldığı bir toplantı düzenlendi.
Kırşehir’in Kaman ilçesinde düzenlenen Mera Kullanımı Toplantısında, hayvan yetiştiricileri için meraların korunmasının önemine değinildi.
Kırşehir’in Kaman İlçesi Gökeşme köyünde “meraların kullanımı” konulu toplantı düzenlendi.
Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, konu ile ilgili teknik elemanlar ve çiftçilerin katıldığı toplantıda konuşan İl Müdürü Kenan Şahin, meraların hayvan yetiştiriciliğinin en önemli yaşam alanı olmakla birlikte kaba yem temin kaynağı olduğunu vurguladı.
Kenan Şahin, hayvancılıkta karlılığın en önemli kriterlerinden birisinin özellikle kaba yemin bol ve ucuza temini ile mümkün olduğunu, dolayısıyla meraların bu konularda en önemli kaynak durumunda olduğunu belirtti.
Toplantıda ayrıca, çiftçilerin diğer tarımsal konularla ilgili soruları ve istekleri dinlenerek, konularla ilgili bilgilendirildiler.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .