MEPAŞ Şirketi’nin duyarsız müdahaleleri

MEPAŞ Şirketi’nin duyarsız müdahaleleri

07.04.2016

Kırşehir’de zaman zaman elektrik kesintileri oluyor. Oluyor evet, ancak çoğu kez duyuru ve ilân edilmeden, dam kapı, ”elektrik hatları benim, baraj benim kaynak benim, dilediğim gibi keserim” küstahlığıyla çoğu kez. Bir de, bina bina, daire daire MEPAŞ görevlilerinin gezerek sayaç değişimi, muhtelif onarım ve bakım müdahalesi adı altında çat-kapı elektrik kesintileri yapılıyor. Elektriğini kestikleri dairenin, […]

Kırşehir’de zaman zaman elektrik kesintileri oluyor.
Oluyor evet, ancak çoğu kez duyuru ve ilân edilmeden, dam kapı, ”elektrik hatları benim, baraj benim kaynak benim, dilediğim gibi keserim” küstahlığıyla çoğu kez.
Bir de, bina bina, daire daire MEPAŞ görevlilerinin gezerek sayaç değişimi, muhtelif onarım ve bakım müdahalesi adı altında çat-kapı elektrik kesintileri yapılıyor. Elektriğini kestikleri dairenin, kapısına vurmadan, bilgi vermeden, ”elektriğinizi geçici bir süre kesmek zorundayız” demeden…
Hiç Allah’tan korkmadan, vicdansızca, ne kadar eğitimsiz ve seviyesiz personel kadrosu varsa, topyekun, zulüm edercesine.
Bilgi vermeksizin çat-kapı her hangi bir gerekçe ile elektriğini kestiğiniz dairenin içerisinde; insanların ne kadar yoğun bir emekle kayda aldıkları bilgisayar bilgileri, elektronik aletleri, belki de oksijen tüpüyle içeride olan bir hastanın hayatıyla oynarcasına, hunharca, sorumsuzca, hiç kurumsal etiğe yakışmaz bir biçimde, hiç bir borcu dahi olmayan bir meskenin elektriğini ihlal etmeleri, aksaklığa uğratmaları ne yasaldır, ne de verilmiş bir haktır.
MEPAŞ’ın kurumsal sorunları ile ilgili basında zaman çokça olumsuz haberler yer aldı. Ancak arsızlık ve duyarsızlık giderek hız kazanıyor. Resmen insan hayatını riske atan, insan haklarına çomak sokan bu davranışın bedelini söz konusu kurum ağır ödemelidir. Sermaye aşığı il yöneticileri de şaşalı buluşma ve masa başı dostlukları da bırakıp, şirketin yarattığı olumsuzluklara müdahale etmeli, onuruna yakışanı yapmalıdır… Maalesef takım elbiseniz ve ipek kravatınızla medya şovu yapmak sizi ne halkçı kılıyor ne de adam.
Kırşehir sokaklarında zaman zaman trafikte dolaşırken yine MEPAŞ’ın kurumsal araçlarına denk geliyorum. Teknik müdahale tipi kamyonet aracını kullanan şoförler trafikte neredeyse ralli yapıyor. Yine sedan otomobillerin sürücüleri de trafikte oldukça sabırsız ve saygısız bir tutum sergiliyor. Bizim şehrin trafik asayişleri nedense onlara gelince suskun halka gelince aslan kesiliyor.
Burada şahsımı ilgilendiren bir şey yok. Ancak MEPAŞ’ın zaman geliştirdiği bu teknik hadsizliği bire bir yaşadım, bu şehirde geliştirdikleri kurumsal yanlışlığı net bir biçimde fark ettim.
Başta MEPAŞ olmak üzere bu şehrin tüm sorumluları üzerine düşen vazifeyi yapmalı, halka layık bir idare biçimini ortaya koymalıdır. Kadrolarınızda topyekun bir eğitime ihtiyacınız olduğu da açık bir gerçektir.
Ayıptır, günahtır, yazıktır. Halka saygısı olmayanın gözümüzde de itibarı da olamaz.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .