Memur-Sen teşkilatı buluştu

Memur-Sen teşkilatı buluştu

13.11.2017

Memur-Sen Kırşehir Genişletilmiş İl İstişare ve Teşkilat Eğitimi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, Memur-Sen’e bağlı on bir iş kolundaki sendika şube başkanları, yönetim kurulları, ilçe temsilcileri ile kadınlar komisyonu üyelerinin katılımıyla yapıldı. Buluşmaya, Büro-Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, araştırmacı, yazar, kişisel gelişim uzmanı Mehmet Baki Öztürk, TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkan Yardımcısı Serdar Aydın da konuşmacı […]

Memur-Sen Kırşehir Genişletilmiş İl İstişare ve Teşkilat Eğitimi toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantı, Memur-Sen’e bağlı on bir iş kolundaki sendika şube başkanları, yönetim kurulları, ilçe temsilcileri ile kadınlar komisyonu üyelerinin katılımıyla yapıldı.
Buluşmaya, Büro-Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, araştırmacı, yazar, kişisel gelişim uzmanı Mehmet Baki Öztürk, TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkan Yardımcısı Serdar Aydın da konuşmacı olarak katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Oktay Cebeci, büyük bir aile olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:
“Bizler büyük bir ailenin şehrimizdeki temsilcileriyiz, birlikte çok güzel şeyler yapabiliriz. Ortak akıl, istişare ve yardımlaşarak başarılı hizmetler yapabiliriz. Memur-Sen Kırşehir ailesi olarak ilk defa birlikte bir eğitim ve istişare toplantısında bir araya geldik. Geç olsa da gelecek için iyi bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Birlikten her zaman kuvvet doğar. Kuvvetimize kuvvet katmanızı bekliyoruz. Burada olmanızdan memnuniyet duyduk. Teşekkürlerimi sunuyorum.
“Biz Memur-Sen ailesi olarak milletimizin refah ve huzur içerisinde yaşaması için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışan ve insanlık için atılması gerek adımları atan bir konfederasyonuz. Memur-Sen bugün Türkiye’de hatta dünyanın birçok yerinde insanların gönlüne hitap eden, umut olan bir sendikadır. Çalışanların sorunlarına eğilen ve çözüm üreten tek sendikadır. Memur-Sen bunun için tercih edilmekte, samimi ve insan merkezli çalışmalarıyla başarılara imza atmaktadır. Mehmet Akif İnan’ın attığı tohum büyümüştür. Memur-Sen Türkiye’ye mal olmuş bir sendikadır. Daha demokratik, daha özgürlükçü, daha aktif, daha adil, herkes için demokrasinin var olduğu bir Türkiye için Memur-Sen’e her zaman ihtiyaç vardır. Bu uğurda emeği geçen sizlerin, üyelerimizin katkılarını asla unutmayacağız. Çok zor şartlarda bir araya gelmiş bir grup gönül adamı sendikamızı bugün Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline getirdi. Sendikacılık bir gönül işidir, fedakârlık işidir. Bu yıl da aynı fedakârlıkla çalışarak Kırşehir’de daha da güçleneceğiz. Bu başarının en önemli sahibi de sizler olacaksınız. Güzel imkânlara sahibiz, maddi açıdan sıkıntılı zamanlar geride kaldı. Bu imkânı en iyi değerlendirmek de bize düşer.
“Önemli bir husus da önceden kiracı olarak bulunduğumuz şube binamızdan yeni yerimize taşındık. Burası sendikamızın kendine ait. Bir kısmını kendi bütçemizden bir kısmını da genel merkezimize borçlanarak burayı sendikamıza kazandırdık. Emeği, katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum. Burası sadece bir iş kolunun değil hepimizin. Bu binamızı canlı, dinamik, üyelerimizin her türlü hizmetine sunmak zorundayız.”
Büro-Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya da, genel merkez çalışmaları, son toplu sözleşme süreci ve gelecek planlarından bahsetti.
Daha sonra kişisel gelişim uzmanı Mehmet Baki Öztürk, “Etkili Sendikacılık Anlayışı” konulu bir sunum yaptı.
TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkan Yardımcısı Serdar Aydın da, “Dünyanın 15 Temmuz’u” konulu sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi.
“İ.H.H Yetim Projesi” hakkında Mehmet Korkmaz da Kırşehir’e yapılan çalışmaları anlatarak destek istedi.
Toplantının son sunumunu yapan Psikolojik Danışman Semra Cebeci ise, “Evlilik ve Aile İçi İletişim” konusunda bilgilendirme yaptı.
Memur-Sen Kırşehir buluşması, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .