Memleketin parsel parsel satılmasına seyirci kalınmamalıdır…

Memleketin parsel parsel satılmasına seyirci kalınmamalıdır…

02.04.2015

Kırşehir’de gündem farklı, Türkiye’de gündem farklı.. Kırşehir’de siyasi partiler milletvekili aday adaylarına kilitlendi, onların ülke gündemiyle meşgul olacak vakitleri yok! İşte geçtiğimiz hafta, Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ince ama etkili eleştirileri bir anda Ankara’nın siyasi havasını değiştirdi. Bu olay AKP’de mevcut olduğu görülen birlikteliğin, çok ince ve hassas dengeler üzerinde durduğunu göstermektedir. Bir anda […]

Kırşehir’de gündem farklı, Türkiye’de gündem farklı..

Kırşehir’de siyasi partiler milletvekili aday adaylarına kilitlendi, onların ülke gündemiyle meşgul olacak vakitleri yok!
İşte geçtiğimiz hafta, Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ince ama etkili eleştirileri bir anda Ankara’nın siyasi havasını değiştirdi. Bu olay AKP’de mevcut olduğu görülen birlikteliğin, çok ince ve hassas dengeler üzerinde durduğunu göstermektedir.
Bir anda gündeme oturan ve kamuoyunun dikkatlerini çeken Arınç-Gökçek kavgası, zedelenemez gibi görülen iktidar partisinde dengelerin bir anda nasıl bozulabileceğini her şeyden önce kendi üyeleri gördüler ve algıladılar.
Bülent Arınç’ın çıkışının fevri olmadığı belli, zira 7 Nisan günü YSK’na sunulacak AKP’nin milletvekili aday listeleri kavganın temel nedeni olduğu belli. Bu kavga aslında AKP’ye gelecekte kimlerin hükmedeceği kavgası gibi algılanmalıdır.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çıkışlarının perde arkasını herkesten daha iyi gören ve bilen hem Erdoğan’ın kendisi ve hem de yakınında bulunan danışmanlarıdır.
Özellikle Arınç’ın çıkışı ilk de değil, buna benzer çıkışları ve açıklamaları daha önce de olmuştu. Ancak Erdoğan arınç’ı çok iyi tanıdığı için bugüne kadar mümkün oldukça karşısına almamaya özen gösterdi ve ikna ederek kendi yakınında tutmayı da başardı.
Dikkat edilirse Arınç’ın bu çıkışında da yine hiç kimse karşısına almamaya özen gösterdi ve kavganın hiç de içinde olmayan Melih Gökçek-Arınç karşı karşıya getirildiler.
sanki AKP içerisinde var olan:
Saray ekibi,
Davutoğlu ekibi,
Gül ekibi güçlerini denemekteler.
Bu kavga henüz devam ederken hemen Bülent Arınç’ın temiz kalmış siyasetçi olduğu televizyon kanallarında anlatılmaya çalışıldı.
İyi güzel de Arınç, Gökçe ile ilgili açıklamalarını seçim sonrasına yani 8 Haziran’a bıraktığını söyledi.
Bence zaman geçirmeden hemen neler olup bittiğini, Ankara’nın parsel parsel kimlere nasıl satıldığını ve hatta kendisi dahil hükümetin neden halen göz yumduğunu açıklamak zorunda zira bu, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın dediği gibi, aile içi bir mesele falan değil.
Öyle ya, Arınç çiftlik sahibi, Gökçek de bu çiftliğin kahyası değil. Zira birisi, Başbakan Yardımcısı diğeri de Ankara’nın Belediye Başkanı…
Arınç, Gökçek’i, Ankara’yı parsel parsel satmakla suçladı, elimde dosyalar var deliler mevcut dedi. Öyleyse; Arınç dava açılmasını beklememeli ne biliyorsa, biran evvel açıklamalı ve kamuoyuna duyurmalıdır. Söz konusu olan milletin malıdır. AKP ailesinin malı hiç değildir.
Ankara parsel parsel satılıyor, Hükümet yetkilileri ve Başbakan Yardımcısı olayı bildiği, ellerinde dosya ve delilleri olduğu halde seyirci kalıyor öylemi? O halde 7 Haziran günü hesabını halk…
Kırşehir’de…
Kars’ta…
Hakkari’de…
Hatay’da…
Muğla’da…
Edirne’de…
Ankara’da elbette soracaktır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .