Mehmetçiklere bin kurban

Mehmetçiklere bin kurban

10.03.2018

Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’na Kırşehirlilerden büyük destek

550 kurbanın dualarla kesilerek, Mehmetçiklere gönderilmesi sağlanırken, önümüzdeki günlerde de 500 kurbanın daha kesimi sağlanarak, Mehmetçiklere ulaştırılacak…

KIRŞEHİR Valiliğince başlatılan “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası”na Kırşehirliler büyük ilgi gösterdi.
Kampanyaya bağışlanan binin üzerindeki kurbanlardan ilk etapta 550’si Mehmetçiklerimize gönderilmek üzere dualarla kesildi.
Vali Necati Şentürk, Afrin’de mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimizin tırnağı taşa değmesin, burunları kanamasın, düşmanlarına karşı güçlü kalarak galip gelsinler diyerek ilk etapta Allah rızası için 550 adet kurban kestiklerini söyledi.
Yürüyünce dağları titreten, ölümün korkusunu korkutan, Allah yolunda ezan için, vatan için, bayrak için, namus için orada şehit olan yiğitlerimize destek olmak amacıyla kurbanlar kestiklerini belirten Vali Necati Şentürk, “Bilindiği gibi Valiliğimizce, Afrin’de terör hedeflerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla sürdüren kahraman Mehmetçiklerimize şükran duygularımızın ifadesi olarak ‘Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’ başlatmıştık. Sınırımızda yer alan Afrin’i teröristlerden temizlemek için kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz başarılı bir mücadele veriyor. Afrin’in terörden temizlenmesi ülkemizin bütün illerinin güvenliği için önemlidir. Biz Afrin’de sadece kendi ülkemizi değil dünyanın zulüm gören bütün mazlum milletlerini de koruyoruz. Kahramanlarımız Afrin’de canını feda ederek bütün insanlığa hizmet ediyor, ümmetin onurunu koruyor. Mehmetçiklerimizin canlarına en ufak zarar gelmesin, düşmanlarına karşı muzaffer olsunlar, Türkün bayrağını en yüksek tepeye çeksinler diye dualar ediyor ve kurbanlar kesiyoruz. Valiliğimizce başlattığımız kampanyaya Kırşehir halkı duyarsız kalmadı ve yoğun ilgi gösterdi. Yapılan kurban bağışı rakamı binin üzerine çıktı. Bugün 550 kurban keserken önümüzdeki günlerde yine 500 civarında kurban keseceğiz. İlimizdeki modern tesiste kesilen çoğunluğu küçükbaş olan kurban etleri, burada soğutulup karkas olarak soğuk zincirle doğrudan Afrin’e yola çıkarılacak. Birkaç gün sonra keseceğimiz büyükbaş kurban etleri ise Et ve Süt Kurumunda kavurma yapılarak hijyenik şartlarda paketlenerek konserve haline getirilecek ve ardından cepheye gönderilecek. Ahilerin torunları Kırşehirliler son derece cömert insanlardır. Kendilerinin ihtiyacı dahi olsa başkasına yardım etmeyi severler. Kahramanlarımıza manevi destek veren, Mehmetçiğimizin yanında olduklarını her fırsatta gösteren, büyük vatanseverlik örneği gösteren bütün hemşerilerime kampanyaya göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, daire müdürleri, il ve ilçe protokolünün de yer aldığı program, kurbanların dualar eşliğinde kesilmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .