Mehmet Metintürk vefat etti

Mehmet Metintürk vefat etti

10.08.2017

Kırşehirli hemşehrimiz Osman Bölükbaşı’nın Millet Partisi’nden siyasete giren ve yıllarca Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi’nden yöneticilik yapan, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeliklerinde bulunan ve son olarak Demokrat Türkiye Partisi’nin Kırşehir kurucu il başkanlığını yapan, şehrimizin renkli simalarından Mehmet Metintürk vefat etti. Geçtiğimiz aylarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve böbrek yetmezliğinden tedavi gören Mehmet […]

Kırşehirli hemşehrimiz Osman Bölükbaşı’nın Millet Partisi’nden siyasete giren ve yıllarca Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi’nden yöneticilik yapan, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeliklerinde bulunan ve son olarak Demokrat Türkiye Partisi’nin Kırşehir kurucu il başkanlığını yapan, şehrimizin renkli simalarından Mehmet Metintürk vefat etti.
Geçtiğimiz aylarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve böbrek yetmezliğinden tedavi gören Mehmet Metintürk taburcu edilerek evine gelmişti. Kendisini son kez geçen hafta ziyaret ettiğimiz Mehmet Metüntürk dün sabah hayata gözlerini yumdu.
85 yaşında, üç çocuk babası olan Mehmet Metintürk’ün cenazesi dün Cacabey Camii’nde kılınan öğle namazını müteakip Bağbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Cenazesine Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir eski Belediye Başkanı Dr. Cahit Gürses, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selâhattin Ekicioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Türk Hava Kurumu Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı, bazı oda ve dernek başkanları, mahalle muhtarları, Kılıçözü Sanayi Sitesi esnafları ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

Remzi Afacan

.Merhum Mehmet Metintürk’e Allahdan rahmet, ailesine sabır ve metanet, sevenlerine ve Kırşehirli hemşerilerimr başsağlığı diliyorum..Ruhu şad, mekanı cennet olsun..

12.08.2017, 14:40
orhan ediş

Baba dostum mekanın cennet olsun. 1 hafta önce geçmiş olsun dileklerimi sunmak için telefonla konuşmuştum.Şehrimizin çınarları, köşe taşları birer birer göçüyor. Allah kalan çınarlarımıza başta Ahi baba olmak üzere uzun ömürler versin.Yakınlarının başı sağolsun.

12.08.2017, 15:31
Nihal Gür

Dedem ve anneannemden yadigar, sevgili Mehmet amca. Yolun ışık olsun..Senin de gidişinle, çocukluğumdan bir parça daha uçtu gitti…

12.08.2017, 17:03
bekir sülükçü

Sevgili Mehmet Ağabey pırlanta gibi değerli bir büyüğümüzdü. Ahi esnafların seçkinlerindendi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Nurlarda yatsın.

13.08.2017, 1:05

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .