MEDAŞ’ın altyapı çalışmaları tamamlandı

MEDAŞ’ın altyapı çalışmaları tamamlandı

17.08.2017

Artık Uzun Çarşı ve 4. Çarşı civarında elektrik kesintileri yaşanmayacak

MEDAŞ (Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.) tarafından Kırşehir’de başlatılan altyapı çalışmaları çerçevesinde şehrimizin bazı bölümlerinde elektrik hatlarını yer altına alıyor.
Şehrimizde zaman zaman yaşanan elektrik kesintilerinin en az düzeye indirilmesi, trafo hatlarının yenilenerek güçlendirilmesi amacıyla çalışmalarını yoğunlaştıran MEDAŞ, Uzun Çarşı ve 4. Çarşı civarında elektrik hatlarını yeraltına alıyor.
Elektrik hatlarının yeraltına alınmasını memnuniyetle karşılayan Uzun Çarşı ve 4. Çarşı esnafları, bu konuda yatırım yapan, çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını sağlayan MEDAŞ Kırşehir İl Müdürlüğü’ne ve çalışanlarına teşekkür ederek, “Kışın en ufuk bir rüzgarda elektriklerimiz kesiliyordu. Yazın da elektrik kullanımının artması da trafoların yetersiz bırakıyor ve dolayısıyla zaman zaman elektrik kesintileri yaşanıyor ve dolayısıyla bizler de sıkıntı yaşıyorduk. Sağolsun MEDAŞ Müdürü ve yetkilileri bu konuda yatırım yaparak elektrik hatlarını yeraltına aldırdı ve trafoları güçlendirdi. İnşallah Kırşehir Belediyemiz de bozulan ve yol ve kaldırımları kısa sürede yapar ve bizlerin rahatlatır. Bu konuda emeği geçen Kırşehir MEDAŞ yetkililerine teşekkür ediyoruz” dediler.
Öte yandan MEDAŞ’ın 15 Ağustos 2017 tarihi itibariyle Kırşehir il genelinde şebeke ıslahı, aydınlatma tesisi, trafo tesisleri, enerji nakil hat yenilemeleri gibi çalışmalar için 7 milyon 153 bin 87 liralık yatırım yaptığı öğrenildi. (HABER SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .