MEDAŞ, sanayiciyi kaçırıyor

MEDAŞ, sanayiciyi kaçırıyor

27.01.2015

Kırşehir’de elektrik dalgalanmaları nedeniyle birçok sanayici sıkıntı yaşarken, bazı firmalar da elektrik dalgalanmaları nedeniyle firmalarını Ankara’ya taşıyor…

 

 

KIRŞEHİR’DE merkezde yaşanan elektrik kesintilerinin yanı sıra elektrik dalgalanmaları da sıkıntılara neden oluyor.
Voltaj düşüklüğü ve kalitesiz elektrik olarak açıklanabilecek elektrik dalgalanmaları nedeniyle özellikle Mucur saniyicisi ile Organize Sanayi Bölgesi firmaları şikayetçi.
20 Ocak Salı günü ilimiz yatırımlarının görüşüldüğü ve idare şube başkanlarının taleplerini dile getirdiği 2015 Yılı I. Koordinasyon Kurulu toplantısında MEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Erduran’a sanayicilerin yaşadığı sıkıntı soruldu.

Medaş müdür copy
Toplantıda, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, elektrik dalgalanmalarının sanayiciyi kaçırdığını belirtti.
TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Elektrik dalgalanmalarıyla ilgili Mucur’daki sanayicilerimizin yanı sıra Organize Sanayi Bölgesi’nden bayağı şikayet geliyor. Bademler buradan pet alıyordu, Organize Sanayi’deki bu elektrik dalgalanmalarından dolayı bir pet firması Ankara’ya taşındı. MEDAŞ’tan bayağı bir sıkıntımız var. Elektrik dalgalanmalı ve kaliteli bir hizmet alamıyoruz. Bu da altyapı ile ilgili tabi, nasıl yapılıyor bilmiyorum, ama il genelinde var bu sorunlar. Sanayicini kaçışı ve sanayicinin tepkilerini önleme noktasında ne gibi çalışmalar yapılabilir? 3 yıldır var bu dalgalanma. Bakanlığa kadar intikal ettirildi bu konu” şeklinde konuştu.
MEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Erduran, “Şu an dalgalanmalardan gerçekten özellikle Mucur sanayisinde sıkıntılar var, biliyoruz. Merkezde de yaşanıyor aynı şekilde. Dalgalanmaları voltaj düşüklüğü, kalitesiz elektrik gibi açıklayabiliriz. Darbeden dolayı sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu konuda hatların çıkışının tamamına kalite kaydediciler yerleştirildi ve şu an merkezdeki Sistem İşletme Müdürlüğümüz de dahil, TEİAŞ’ın da bu konuda bir çalışması oldu ve müştereken bu konuşu çözeceğiz inşallah. Bilgimiz var, arkadaşlar şu an çalışıyorlar. Kalite kaydedicilerle veriler toplanacak ve arızanın nereden geldiği, dalgalanmaların neden olduğu tespit edilecek ve çözüme kavuşacak. Dalgalanma bugünlerde biraz daha fazlalaşmış” şeklinde açıklamalarda bulunarak, sorunun çözümü için TEİAŞ’ın da ölçüm yaptığını söyledi.
BİLGİ VE DONANIM YETERSİZLİĞİ VAR
Sanayiciler de, üretimde çok sıkıntı yaşadıklarını ve rahat çalışamadıklarını dile getirirken, şu anda çalışan elemanların tecrübesinin olmadığını, arızayı bilemediklerini dile getiren Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin de, daha önceden mühendislerin çalıştığı bölgede şu anda bir teknik elemanın çalıştığını, bilgi ve donanım yetersizliği olduğunu ifade etti.

 

vali copy
MEDAŞ’A BİR AY SÜRE
MEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Erduran, “Taşeron vasıtasıyla hizmet alımı yapıyoruz. Kamuda çalışan elemanlar işlerine devam ediyor. Patronu değişse de, sahibi değişse de ekip aynen kalıyor. Sıkıntıyı biliyoruz ve İşletme Müdürlüğümüz merkezden takip ediyor. Sorunun 15 gün içerisinde çözüleceği söylendi. TEİAŞ’ta çalışıyor, kendi trafo merkezlerinin ölçümlerini yapıyor” şeklinde çalışmalara ilişkin bilgiler aktarırken, 3 yıldır süren bu sorun için işadamları ise çözüm için 3 ay daha zaman verebileceklerini ve sabredebileceklerini belirtirlerken, Vali Necati Şentürk de, sorunun çözümü için “Bir ay süre verelim” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .