Meclis kürsüsünde Kırşehir’i konuşacak milletvekili istiyoruz!

Meclis kürsüsünde Kırşehir’i konuşacak milletvekili istiyoruz!

13.04.2015

GÜNÜN ilk ışıkları Kervansaray Dağı’ndan sulara vururken Kırşehir uyanıyor. Demokrasi gazisi kent yalnızlığına “merhaba” diyerek… Gökkuşağının yedi rengi, hava bir ısınıyor, bir soğuyor, yağmur yağıyor, gök gürlüyor. Nisan’ı da yarıladık sayılır. İlkbaharın sürgün verdiği dallar, derin vadilerde, akursuların birleştiği İkizarası kıvrım kıvrım akıp gidiyor. Ufukta gözüken seçim sandığına şunun şurasında ne kaldı ki? Kırşehir yıllardır […]

GÜNÜN ilk ışıkları Kervansaray Dağı’ndan sulara vururken Kırşehir uyanıyor. Demokrasi gazisi kent yalnızlığına “merhaba” diyerek…

Gökkuşağının yedi rengi, hava bir ısınıyor, bir soğuyor, yağmur yağıyor, gök gürlüyor. Nisan’ı da yarıladık sayılır. İlkbaharın sürgün verdiği dallar, derin vadilerde, akursuların birleştiği İkizarası kıvrım kıvrım akıp gidiyor.
Ufukta gözüken seçim sandığına şunun şurasında ne kaldı ki?
Kırşehir yıllardır seçtiği milletvekillerinin hiçbirisi Meclis kürsüsüne çıkıp iki çift söz edebildi mi Kırşehir için? Kırşehir’in hiçbir sorununu Meclis gündeminde dile getirdiğini gören, duyan oldu mu?
Günü gelen, sırası gelen gidiyor.
İki AKP’li milletvekili de tarihin derinliklerine havale ettik.
Hiç birisi çıkıp ta Kırşehir’in ya da ülkenin sorunlarını dile getirebildiler mi?
Sadece seçildikleri gün zar-zor yemin etmek için o kürsüye geldiler, fotoğraf çektirdiler. Bir daha da orada göremedik. Sonlarını kendileri hazırladılar.
Kırşehir siyasi tarihine adını altın harflerle yazdıran bir Osman Bölükbaşı geldi, geçti. Devrin iktidarını, onun bakanlarını Meclis kürsüsünde ve meydanlarda dar etti. O kürsüye çıktığı zaman başbakan ve bakanlar kaçacak delik aradılar. Çünkü dürüsttü, çünkü gerçekleri dile getiriyordu, haksızlıklar karşısında susmuyordu. Şimdi böyle Osman Bölükbaşı gibi Mecis’te konuşacak, kükreyecek ülkenin ve Kırşehir’in sorunlarını dile getirecek birisi var mı? Yok!
Olmadığı için işte ben böyle yazıyor, eleştiriyor, haksızlıklar karşısında isyan ediyorum.
Partiler milletvekili adaylarını geçen hafta belirlediler.
Onüç yıldır iktidar olan ve tek başına ülkeyi yöneten AKP’de çok sayıda milletvekili seçip Meclis’e gönderdik. Bir tek Mikâil Arslan’ın Kırşehir’e hizmetleri geçti, eserleri var. Herkes onun adını ve eserlerini anlatıyor.
Diğerleri unutuldu, sizlere ömür oldular!
Allah’a kurban olayım Kırşehir’e de gelemiyorlar ya!
AKP’li bu milletvekilleri aldıkları oyların hesabını vermelidirler!
Kırşehirlilerin oylarıyla milletvekili seçildiler. Şimdi binlerce lira maaş alıyorlar. Aldıkları maaşı helal ettirsinler.
Başka illerin, yanı başımızdaki Kayseri’nin, Kırıkkale’nin, Yozgat’ın Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Meclis Başkanı, başbakan yardımcıları, bakanları çıktı. İllerini, ilçelerini ihya ettiler.
Kırşehir’de bakan olabilecek milletvekillerini seçemedik.
Zaten partiler de bakan olacak isimleri aday göstermiyorlar ki!
Böyle olunca da meydan böylelerine kalıyor.
Bizim Kırşehir milletvekilleri ne oldu? Onlar Meclis’e gidip, bildiği bilmediği her şeye el kaldırdı boş yere! Yazık ettiler kendilerine!
Peki ne olacak bu sahipsiz, demokrasi gazisi Kırşehir’in hali?
Seçilinceye kadar iktidar partisi olduklarını, Kırşehir’e hizmet edeceklerini, hatta “Sen büyüksün Kırşehir, büyük düşün!” diyerek slogan ürettiler. Ama hiçbir eser ve hizmet getiremeden günlerini doldurup gittiler!
İyi ettiler gittiklerine! Kurtuldu Kırşehirliler!
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ne milletvekilleri gördük. Konuşmalarıyla Meclis’i inlettiler. Seçildikleri illere hizmet götürmek için bakanları terleten milletvekillerini bizim AKP’li milletvekilleri de seyretti!
Kendi maaşlarını yükseltmek için herkesten önce imzayı bizimkileri attı.
Milletvekilleri maaşları dedim de aklıma geldi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yıllar önce ilk açıldığı gün milletvekillerinin maaşları belirlenirken, Meclis’in muhasebe müdürü büyük Atatürk’e sormuş: “Efendim maaşınızı belirleyeceğiz. Zatıaliniz ne tensip buyurursunuz?”
Atatürk’ün verdiği cevap ise “Öğretmenlerin maaşı geçmesin” oluyor.
Bugün öğretmenlerimizin 2 bin lira maaş alırken, hasbelkader milletvekili seçilmişler 20 bin lira maaş alıyor. Emekli olduklarında da maaşları 10 bin lirayı geçiyor. Öğretmenler ise emekli olunca maaşları bin beşyüzliraya düşüyor. İşte adalet bu!
7 Haziran seçimlerinde MHP ve AKP’ye milletvekilli olarak gelip aday olan pek çok isimleri yakından tanıyoruz. Bunlar da hiç mi utanma yok?
Siz kimsiniz, ne sanıyorsunuz kendinizi?
Hepinizin cemaziyülevvelini iyi bilenlerdeniz.
Makam ve mevkii almak, partisi iktidar olursa ihale kapmak için her yolu deniyor bu kirli yüzler!
Yerel seçim oluyor aynı tipler, aynı yüzler aday?
Genel seçim oluyor aynı tipler, aynı yüzler aday?
Kırşehir sizden gına getirdi!
Adaylar belli oldu da tası tarafı yükleyip kaybolup gittiler!
Birkaç da Kırşehir’de şurada burada çalışan, ya da adı ihaleciye çıkmışlar aday olmak için bu dönemde yine aday oldular, boylarının ölçüsünü aldılar, şimdiden gelecek seçimler için aday adaylığı hazırlığına başladılar!
Evet Kırşehir’in 4 yılı daha heba olup gitti son dönem Meclis’te görev yapan vekillerimizin sayesinde!
Geçen hafta Meclis 4 yıllık görev süresini tamamladı ve çalışmalarına son verdi. Milletvekilleri son kez Meclis’te toplandılar. Birbirleriyle sarmaş dolaş vedalaştılar, Meclis kürsünün etrafında toplanarak hatıra fotoğraf çektirdiler. Tabi fotoğraf çektirmede kimsenin eline su dökemeyeceği bizim milletvekilimizin de biri de her gelenin yanında durup yılışarak, sırıtarak poz verip resim çektirdi. Tabi onu gören Kırşehirliler de ona güldü.
7 Haziran seçimleri öncesi siyasi partiler adaylarını belirledi ve o gülen milletvekilini ağlattı!
İnşallah 7 Haziran seçimlerinde Kırşehir’den seçeceklerimiz bunlar gibi olmayacak. Meclis’te Kırşehir’in ve ülkenin sorunlarını konuşacaklar. Biz de onlarla gurur duyacağız.
Zaten biz de böyle milletvekilleri istemiyor muyuz?YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .