Mazot gübre ve toprak analizi desteklemeleri ödeniyor

Mazot gübre ve toprak analizi desteklemeleri ödeniyor

03.03.2015

Kırşehir’de 4 bin 400 kişiye 6 milyon 400 bin lira ödeme yapılacak…

MAZOT, gübre ve toprak analizi destekleme ödemeleri başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mazot, gübre, toprak analizi destekleme ödemeleri başlatıldı. Ödemeler Ziraat Bankası’ndan TC kimlik numarasının son rakamına göre yapılıyor.
2014 yılı üretim sezonuna ait tarımsal destek ödemeleri kapsamında, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere dekar başına Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi desteklemelerine yönelik çalışmalar tamamlandı.
Kırşehir’de Ziraat Bankası Şubesi’nde de Kırşehirli çiftçiler, 28 Şubat’tan itibaren mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemelerini alıyor.
Ödemeler 13 Mart’a kadar devam edecek. TC kimlik numarasının son rakamı 4-6 olanlar 6 Mart’ta, 8 olanlar 13 Mart’ta paralarını alabilecekler.
Kırşehir merkezde 4 bin 400 kişiye 6 milyon 400 bin lira ödeme yapılacağı öğrenilirken, çiftçiler bir seferde günlük 5 bin lira çekebilecek.
Baharın yaklaştığı bu günlerde tarımsal faaliyete başlayan çiftçiler için ödenen bu desteklemenin çiftçilerin girdi teminini rahatlatacağı belirtilirken, ilin ekonomisinin her alanına da canlılık gelmesi bekleniyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .