Masal Park, açılışa hazır

Masal Park, açılışa hazır

21.04.2015

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Aşıkpaşa Masal Parkı”, 23 Nisan’da düzenlenecek Çocuk Şenliği ile yapılacak açılışa bütün Kırşehir halkını ve çocukları davet etti

KIRŞEHİR Belediyesi tarafından yaptırılan şehrimiz Aşıkpaşa Mahallesi’ndeki eski Hayvanat Bahçesi yerine yaptırılan “Aşıkpaşa Masal Parkı” yarın düzenlenecek Çocuk Şenliği ile hizmete açılacak.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 23 Nisan Perşembe günü saat 13.30’da açılacak olan Aşıkpaşa Masal Parkı’nın yapımına iki yıl önce başlandıklarını ve yapımının tamamlandığını belirterek bütün Kırşehir halkını ve çocukları açılışa davet etti.

masal parkı  (12) copy
Masal Parkı’nda her yaş grubuna hitap eden şık mekânlar ile masal kahramanlarının bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bir vaadini daha gerekleştirmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.
Göreve geldiği günden bu yana Kırşehir’e yaşanılır ve modern bir kent yapmaya çalıştıklarını belirten Yaşar Bahçeci, “Kırşehir Belediyesinin yaptığı bir proje daha gerçek oluyor. Projelerimizden biri olan Masal Parkı; Eski Hayvanat Bahçesi alanına yaptırdık. Her yaş grubuna hitap eden şık mekânlarıyla, masal gibi zamanların geçirileceği, Kırşehir’in gözde mekânlarından birisi olmaya adaydır. Giriş kısmında bulunan bir temsili kitap yapısının insanları karşılamasıyla bir masalın içine sürükleyen Masal Parkı bünyesinde, farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, Masal Treni, oturma alanları, kameriyeler, su oyunları, köprülü geçişler, atlı karınca, masal kahramanlarının heykelleri ile restoran yapısı, satış birimleri, açık amfi, wc gruplarının bulunmakta olup, 16.300 m2 alan üzerinde aileniz ve sevdiklerinizle beraber güzel vakitler geçireceğin bir alan olacaktır. Biz istedik ki Kırşehir güzelleşsin, değişsin, büyüsün, gelişsin, kalkınsın, sevilsin. Bunun için çalıştık, hizmet verdik. Kırşehir günden güne hizmetlerimiz sayesinde gözle görülür bir şekilde büyüdü, gelişti. Tek amacımız yaptığımız projelerle Kırşehirimiz tasarım ve mühendislik harikası olsun. Kırşehir Terminali Projesi, Ahi Evran Külliyesi Projesi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi Projesi, İkizarası Kent Parkı Projesi hepsi Kırşehirimizin değişmesi ve gelişmesi için. Ne hayal ettiksek gerçekleştirdik. Hayallerimizden biri de Masal Parkı projemizdi. Bu projemizle Kırşehir’in değişen, gelişen çehresine yenisini ekliyoruz. Kırşehirli vatandaşlarımızın çocuklarıyla kaliteli vakit geçirebileceği ve oyun alanlarının olduğu Masal Parkı projemiz tamamlandığında eminim ki Kırşehir daha da güzel bir şehir olacak. Büyük bir aşk ve şevk ile genç ekibimizle Kırşehir için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Belediyecilik sadece yol-asfalt yapmak değildir. Belediyecilik gönül işidir. Biz bu işe gönül verdik. Şehrin nabzını duyarak, insan sevgisiyle yapılan, macera dolu, duygu dolu bir iştir” dedi.
Aşıkpaşa Masal Parkı’nın 23 Nisan Perşembe günü düzenlenecek Çocuk Şenliği’yle birlikte hizmete açılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .