MAÖL 2017-1 dönem işlemleri başladı

MAÖL 2017-1 dönem işlemleri başladı

25.08.2017

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı kayıtları, 21 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla başladı. İlk kayıt ve kayıt yenileme 15 Eylül 2017 tarihine kadar, mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 18-22 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacak. Kılavuza http://maol.meb.gov.tr, http://maol.meb.gov.tr/www/2017-1-donem-ilk-kayit-ve-kayit-yenileme-islemleri-basladi/icerik/100 adreslerinden ulaşılabilecek. Yüz yüze eğitim alınan okul/kurumlar için sınav […]

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı kayıtları, 21 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla başladı.
İlk kayıt ve kayıt yenileme 15 Eylül 2017 tarihine kadar, mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 18-22 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacak.
Kılavuza http://maol.meb.gov.tr, http://maol.meb.gov.tr/www/2017-1-donem-ilk-kayit-ve-kayit-yenileme-islemleri-basladi/icerik/100 adreslerinden ulaşılabilecek.
Yüz yüze eğitim alınan okul/kurumlar için sınav bedeli 30 TL, KKTC’de 45 TL, öğrenci yüz yüze eğitim iş ve işlemleri bedeli 40 TL.
İlk kez kayıt yaptıracak öğrenci adayları; sınav bedelinin 30,00 TL sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesinden T.C. kimlik numaralarını bildirerek (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüğünden alacakları geçici T.C. kimlik numaraları ile) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracak. Sınav bedelinin yatırıldığına dair belge muhafaza edilecektir. KKTC de ise ilk kayıt yaptıran öğrenciler sınav bedelinin 15 TL sini kayıt yaptıracağı okul müdürlüğünün, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere, okul aile birliği hesabına makbuz karşılığında yatıracak.
KİMLER İLK KAYIT YAPTIRABİLİR?
Mesleki Açık Öğretim Lisesine sağlık durumu elverişli olanlar ile Okul/Kurum tarafından belirlenecek diğer şartları öğrenim görmek istediği meslek eğitimine uygun olanlardan;
1. İlköğretim okulu/ortaokul/imam hatip ortaokulu mezunu olanlar,
2. Ortaöğretim düzeyindeki okullardan ayrılanlar (tasdikname alanlar),
3. Ortaöğretim düzeyindeki okullardan mezun olanlar (lise diplomalı),
4. Denklik belgelerinde belirtilen öğretim düzeylerinin yukarıdaki şartlardan birisini taşıması durumunda, yurt dışında öğrenim görmüş olanlar kayıt yaptırabilir.
İLK KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
1. e-Okulda kaydı olanlar için; hiçbir belge istenmeyecektir.
2. e-Okulda kaydı olmayan öğrenciler için ise;
a. İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlar için Diploma Kayıp
Örneğinin aslı),
b. Ara sınıftan gelenler için; tasdikname, tasdikname kayıp belgesinin aslı veya öğrenim belgesi
(Tasdiknamenin, tasdikname kayıp belgesinin veya öğrenim belgesinin ekinde notları gösteren başarı durum belgesi mutlaka olacaktır.),
c. Lise diplomasının onaylı fotokopisi,
3. Erkekler için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (tecil, teskere, muaf, askerde/tecil belgeleri en az 31 Ekim 2017 tarihli olmalıdır.),
4. Yurt dışından gelenler için Denklik Belgesi,
5. Sınav bedeli muafiyeti olanlardan muafiyet belgesi istenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile ilgili bilgilere ulaşmak ve merak edilen konuları öğrenmek için Türkiye’nin her yerinden Alo 147 nolu telefondan alınabilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .