Mangal keyfi de artık lüks oldu!

Mangal keyfi de artık lüks oldu!

10.07.2019

Et ve kanat fiyatları her gün artıyor, piknikçiler mangalı da bırakıyor! Mangal keyfi de artık lüks oldu! Yaz mevsimi ile birlikte eşi ve çocuklardı ili birlikte doğaya çıkıp mangal keyfi yapmak isteyen Kırşehirliler et ve kanat fiyatlarının yüksekliği ile adeta şok olmaya başladılar. Mangal sezonu açıldı, tavuk kanat 28 liraya fırladı. Ramazan ayının ardından mangala […]

Et ve kanat fiyatları her gün artıyor, piknikçiler mangalı da bırakıyor!

Mangal keyfi de artık lüks oldu!

Yaz mevsimi ile birlikte eşi ve çocuklardı ili birlikte doğaya çıkıp mangal keyfi yapmak isteyen Kırşehirliler et ve kanat fiyatlarının yüksekliği ile adeta şok olmaya başladılar.
Mangal sezonu açıldı, tavuk kanat 28 liraya fırladı.
Ramazan ayının ardından mangala gitmek isteyen Kırşehirliler ani hava değişikliği ve yağmurlar nedeniyle bunu yapamazken, birkaç gündür hava sıcaklıklarının artması ile mesire alanlarına ve doğaya çıkıp mangal yapmak istediler. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artınca mangal sezonu da açıldı. Ancak kısa süre öncesine kadar kilosu 15-20 lira seviyesinde seyreden tavuk kanadının kilosunun bir anda 28 lirayı geçmesi ile adeta şok olan vatandaşlar ister istemez pikniğe gitmekten vazgeçmek, ya da kanat yerine bütün tavuğu parçalatarak onunla gitmek zorunda kalıyor.
Havaların ısınmasını fırsat bilip ailesiyle mangal keyfi yapmak isteyenler ise kasap ve marketlerin yolunu tutuyor. Mesire alanlarına akın eden vatandaşların vazgeçilmezi arasında yer alan tavuk kanadının kilosu 28 lirayı geçti.
Tüm piliç ve incikte ciddi bir fiyat artışı yaşanmazken, sadece kanat etinin fiyatının artması dikkat çekti. Halen bütün tavuğun kilosu 11-12 liradan satılıyor. İnciğin kilosu da 15-17 liradan satılıyor.
Kırşehir’de market ve kasaplara tavuk eti tedarik eden bir tavuk firmasının yöneticisi, “Tavuk fiyatlarında yaz aylarında artan talebe paralel fiyatlarda yükseliş oluyor. Sadece mangal sezonunun başlamasıyla artan talep sebebiyle kanat etinde yükselme yaşandı. Mangal sezonunda tavuk eti tüketiminde artış yaşanıyor. Bu da fiyatlara yansıyor. Tabi Kırşehir’de insanlar kanatla mangal yapamayınca bütün tavuğu parçalatıp, daha uygun fiyata mangal yapabiliyor” dedi.
Sıcak havayı fırsat bilip mangal yakmak isteyen Kırşehirliler ise “Bu sene mangal sezonu geç te olsa açıldı. Günler öncesinden kilosunu 13 liraya aldığımız tavuk kanadını şimdi 29 liradan alıyoruz. İş stresini atmak için mangal keyfi çok iyi geliyor. Zamlansa da bu keyiften geri duramıyoruz. Ancak tavuk eti satıcıları da biraz vicdanlı olmalı. Bu kadar artış olmamalı” diye konuştu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .