MAÇLARDA ARTIK ŞİDDET OLAYI GÖRMEK İSTEMİYORUZ

MAÇLARDA ARTIK ŞİDDET OLAYI GÖRMEK İSTEMİYORUZ

06.01.2019

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kazım Kaya: “Spor dostluk, barış ve kardeşliktir” Yaşar Nuransoy: “Hiçbir amatör müsabakada olay ve şiddet görmek istemiyoruz” MAÇLARDA ARTIK ŞİDDET OLAYI GÖRMEK İSTEMİYORUZ Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kazım Kaya ile Genel Sekreter Yaşar Nuransoy, TFF’nin almış olduğu “İPTAL” kararı üzerine açıklamada bulunarak, centilmenlik çağrısında bulundu. Kırşehir Amatör Spor […]

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kazım Kaya: “Spor dostluk, barış ve kardeşliktir”
Yaşar Nuransoy: “Hiçbir amatör müsabakada olay ve şiddet görmek istemiyoruz”

MAÇLARDA ARTIK ŞİDDET OLAYI GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kazım Kaya ile Genel Sekreter Yaşar Nuransoy, TFF’nin almış olduğu “İPTAL” kararı üzerine açıklamada bulunarak, centilmenlik çağrısında bulundu.
Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 4,5 ve 6 Ocak tarihlerinden oynanacak olan U-17 ve U-19 Gençler Ligi maçları ertelendi.
Kırşehir’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından 4, 5, ve 6 Ocak tarihlerinde oynanması gereken Türkiye genelinde ki tüm amatör müsabakalar spordaki şiddet nedeniyle Amatör Kurulu tarafından iptal edildiğini açıkladı.
Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Kırşehirli futbolseverlere önemli bir son dakika duyurusu yapıldı.
5-6 Ocak tarihinde oynanacak olan 5 U kategorisi maçlarının ertelendiği duyuruldu.
ASKF yaptığı duyuruda, “Kırşehir’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından 4,5, ve 6 Ocak tarihlerinde oynanması gereken Türkiye genelinde ki tüm amatör müsabakalar spordaki şiddet nedeniyle Amatör Kurulu tarafından iptal edilmiştir” denildi.
NURANSOY “AMATÖRDEKİ ALT YAPI MAÇLAR BİR HAFTA İLERİYE KAYDIRILDI”
Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 4,5 ve 6 Ocak tarihlerinden oynanacak olan amatör maçlar ertelendi.
Kırşehir’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından 4,5, ve 6 Ocak tarihlerinde oynanması gereken Türkiye genelinde ki tüm amatör müsabakalar spordaki şiddet nedeniyle Amatör Kurulu tarafından iptal edildiğini açıkladı.
ASKF Genel Sekreteri Yaşar Nuransoy amatör maçların ertelenmesi ile ilgili açıklamada bulundu.
Şiddet olayları nedeniyle 4, 5 ve 6 Ocak’taki amatör küme maçları oynanmayacak.
Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Sekreteri Yaşar Nuransoy yaptığı açıklamada TFF’nin aldığı kararı açıkladı.
Nuransoy hafta sonu tüm illerde oynanacak amatör ligi maçlarının ertelendiğini söyledi.
Nuransoy, “Küçükköy taraftarı 17 yaşındaki Muhammed Yücel’in ölümünün ardından Türkiye Futbol Federasyonu 4, 5 ve 6 Ocak’ta oynanacak amatör maçları iptal etti” dedi.
Şiddet Eylemlerini spor müsabakalarını etkilediğini belirten Nuransoy, “Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Süper Amatör Lig’de Yıldırım Bosna ile Küçükköyspor arasında oynanan müsabaka öncesi şiddet eylemi nedeniyle TFF amatör işler kurul kararı ile amatör maçlar bir hafta ileriye kaydırıldı. Bizim seyircimizin de şiddet yanlısından yana olmaması gerek. Bizim seyircimiz duyarlı olduğunu biliyorum. Zaten Kırşehir’de oynanan maçlarda seyircimiz bu hassasiyeti gösteriyor. Kırşehir seyircisinden ikinci yarı oynanacak 3.Lig maçlarında gereken hassasiyeti göstermesini rica ediyorum. Bizim taraftarımızın da önümüzdeki haftalarda oynanacak maçlarda duyarlı olması gerekir” dedi.
“SPORUN DOSTLUK VE KARDEŞLİK OLDUĞU UNUTULMAMALI”
En son İstanbul’da oynanan amatör futbol müsabakasında yaşanılan şiddet olayı üzerine genç bir taraftarın öldüğünü, 17 taraftarın da yaralandığını anımsatan Başkan Kaya, yaşanılan olayın kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, “Sporun dostluk, kardeşlik ve barış olduğunu tekrarlamak istiyorum. İstanbul’da amatör bir maçta yaşanılan olay bizi son derece üzdü. Amatöre yön veren kişiler olarak böyle olayların yaşanmasını asla tasvip etmiyoruz. Fair-play ve centilmenlik olgularını lütfen unutmayalım. Bu bir spordur. Kimsenin canı yanmasın, kimse hayatını kaybetmesin. 2019 yılı inşallah sporda centilmenlik yılı olur” dedi.
“FAİR-PLAY RUHUNU YANIMIZDA TAŞIYALIM”
Yaşar Nuransoy ise, amatör sporun dostça, kardeşçe yapıldığı sürece keyif verici olacağını, bunun dışındaki hiçbir şeyi asla kabul etmediklerini belirterek, “Amatör sahalarda son dönemde şiddet olaylarının arttığını görüyoruz. Bu olaylara dikkat çekmek için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu hafta sonundaki maçları iptal etti. Altyapı maçlarının yanı sıra Kadınlar Ligi ve Birinci Amatör Küme müsabakalarını bir hafta öteledik. Görüyorsunuz sporun hangi kademesi olursa olsun yaşanan şiddet olayının kimseye hiçbir faydası yok. Dolayısıyla centilmenliği ön planda tutalım, Fair-Play ruhunu her zaman yanımızda taşıyalım” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .