LPG’li araç korkuttu!

LPG’li araç korkuttu!

18.07.2017

ŞEHRİMİZ Belediye kavşağında bir aracın LPG tankından gaz boşalması sonucu patlama oldu. Aracın arka camı patlamanın etkisiyle kırılırken, çevreye LPG gazı boşaldı. Araç sahibinin durumu polise bildirmesi üzerine Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alınırken, bir yandan da itfaiyeye haber verildi. Araç tankındaki LPG’nin tamamının boşalmasıyla korkulan olmadı ve araç Belediye kavşağından kaldırıldı. Bu […]

ŞEHRİMİZ Belediye kavşağında bir aracın LPG tankından gaz boşalması sonucu patlama oldu. Aracın arka camı patlamanın etkisiyle kırılırken, çevreye LPG gazı boşaldı. Araç sahibinin durumu polise bildirmesi üzerine Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alınırken, bir yandan da itfaiyeye haber verildi. Araç tankındaki LPG’nin tamamının boşalmasıyla korkulan olmadı ve araç Belediye kavşağından kaldırıldı.

Bu arada şehrimiz Kılıçözü Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Kırlangıç LGP Oto Servisi  sahibi Erdal Çıtak, artan hava sıcaklıklarından dolayı araç kullanan sürücüleri ve araç sahiplerini uyardı.

LPG sızdırmazlık kontrolü yapılmayan araçların artan hava sıcaklıkları nedeniyle büyük tehlike oluşturduğuna dikkati çeken Erdal Çıtak, Kırşehir’de 34-35 derece arasında değişen hava sıcaklıklarından, herhangi bir facianın yaşanmaması için sürücülerin dikkatli olmalarını ve araçlarını da buna göre korumalarını istedi. 

Sızdırmazlık raporları sona eren araç sahiplerinden LPG sızdırmazlık raporlarını almalarını ve yazlık LPG bakımlarını ihmal etmemelerini isteyen Erdal Çıtak, “Hava sıcaklığı nedeniyle aracın motor kısmındaki bağlantı kabloları aşırı ısınma nedeniyle tahriş olabilir. Bu nedenle muhakkak aracın servise götürülerek hem yakıt tasarrufu için yaz ayarı verilmeli hem de LPG bağlantı noktalarında sızıntı olup olmadığının kontrol ettirilmesi gerekiyor” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .