Lise öğrencileri okullarında yumurta üretiyor

Lise öğrencileri okullarında yumurta üretiyor

29.03.2018

Kırşehir’in Kaman ilçesinde Türk Telekom Osman Kulaksız Tarım Meslek Lisesi öğrencileri, yemekhanede yedikleri yumurtaları okula kurulan kümeste kendileri üretiyor. Okul idarecileri tarafından hayvan yetiştiriciliği ve hayvan sağlığı dersi kapsamında öğrencilere uygulama alanı oluşturulması amacıyla kümes kurularak 200 yumurta tavuğu temin edildi. Organik yumurtalar hem yemekhanede kullanılıyor hem de fazlası piyasaya arz ediliyor. Lise Müdürü Sinan […]

Kırşehir’in Kaman ilçesinde Türk Telekom Osman Kulaksız Tarım Meslek Lisesi öğrencileri, yemekhanede yedikleri yumurtaları okula kurulan kümeste kendileri üretiyor.

Okul idarecileri tarafından hayvan yetiştiriciliği ve hayvan sağlığı dersi kapsamında öğrencilere uygulama alanı oluşturulması amacıyla kümes kurularak 200 yumurta tavuğu temin edildi. Organik yumurtalar hem yemekhanede kullanılıyor hem de fazlası piyasaya arz ediliyor.

Lise Müdürü Sinan Yılmaz, gazetecilere, kendi imkanları ile okula kümes yaptıklarını belirterek, “Amacımız, okulumuz bünyesinde hem kaliteli organik yumurta üretip piyasaya sürmek hem de öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamak.” dedi.

Müdür yardımcısı Alper Kızıl da öğrencilerin mesleki gelişimine katkı yapılmasının amaçlandığını ifade ederek, hayvan ve hayvan sağlığı ile ilgili çıkabilecek sorunları yakından tanımalarına imkan sağlayacak bir ortam hazırladıklarını dile getirdi.

Lise öğrencisi Figen Bıyık ise projenin kendileri için bir avantaj olduğuna işaret ederek, “Derslerde gördüklerimizi bu proje sayesinde burada uygulama imkanı buluyoruz. Kümesteki hayvanların bakımını ve beslenmesini yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öğrenci Onur Beydüz de kümes sayesinde günlük taze yumurta yiyerek sağlıklı beslendiklerini aktardı. KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

RAMAZAN

yediklerini çıkarsalar o kar…..

05.04.2018, 11:00

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .