“Liderimizin sonuna kadar yanında ve emrindeyiz…”

“Liderimizin sonuna kadar yanında ve emrindeyiz…”

10.01.2018

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç:
“Liderimizin sonuna kadar yanında ve emrindeyiz…”

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin söylediği sözlerin “emir” olduğunu belirtti.
Halk oylamasında beraber hareket ettikleri, bütün kurum ve kuralları ile uygulamasına öncülük ve önderlik yapan AK Parti ile beraber sonuç almanın Türkiye’nin hayrına olacağı inancında olduklarını belirten MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamaya geçeceği süreç içerisinde çıkartılacak olan uyum yasalarından, seçim, siyasi partiler gibi kanunlar olacaksa seçim sistemine de bu ittifakın nasıl gerçekleşeceğine dair maddelerin konulması gerekmektedir.
“Farklı yorumlamaya gerek yoktur. Meclis’in bir bölümü, evet bir bölümü hayır der. Hayır diyenler buna gölge düşüremez Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi TBMM’de anayasa değişikliği olarak kabul edilmiştir. Halk oylamasıyla da kabul edilmiştir. Üzerinde itiraz söz konusu olmamalıdır.
49 yıllık çınar olan partimiz baraj sorunu olacak 15 günlük partilerin baraj sorunları olmayacaktır. Böyle bir çarpık kafa yapısı olamaz. Türkiye’de baraj sorunu olmayan tek parti Milliyetçi Hareket Partisidir.
“Sayın Genel Başkanımızın 8 Ocak’ta gazetecilerle kahvaltılı buluşmasında söylediği her söz bizler için bir emirdir.
“MHP’nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyecektir. Bu süreç, 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile uygulamaya bütün kurum ve kurallarıyla beraber geçecektir. Böyle bir süreci gölgelemek, farklılaştırmak ayrımlarla her türlü krizi, kaosu davet etmek doğru bir şey değildir. Bugün bu süreç başlamıştır. Bu sürecin anayasal desteklerini sağlayan partiler bir anlayışla hareket etmek durumundadır. ‘Siyasi şartlar değişti, Türkiye şöyle oldu, ben şunu düşünüyorum’ deme hakkına sahip değildir. Ne demek istediğim tam olarak anlaşılıyor mu? MHP, Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir. Yenikapı diye başlayan bir ruhla hareketle anayasada, kamuoyunda halk oylamasında beraber hareket ettiğimiz bütün kurum ve kuralları ile uygulamasına öncülük ve önderlik yapan parti ile beraber sonuç almak Türkiye’nin hayrına olacağı inancındayız. Herhangi bir sebeple Sayın Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse, başka türlü gerekçeler ortaya konur ‘ben böyle bir yola girmek istemiyorum’ derse, o kendisinin bileceği iştir. Ama yeni ruh diye 7 Ağustos’ta başlatılan ruha MHP sadıktır. MHP, Türkiye’nin geleceğini dikkate alarak birliğini, dirliğini dikkate alarak, etrafımızdaki ateş çemberlerini yurt içinde ve yurt dışındaki bir takım kaosçu faaliyetleri de göz önünde bulundurarak eğer yeni bir sürece girilmişse, bu sürecin başlaması 3 Kasım 2019 olacaksa, o zaman 2019’da MHP, cumhurbaşkanlığı seçimi veya milletvekilliği seçiminde bu yönüyle hareket edecektir.
“Düşüncemiz cumhur ittifakıdır. Bu partileri ilgilendiren bir konudur. MHP’nin cumhurbaşkanı adayı yoktur. Genel Başkan aday olmayacaktır. MHP, ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimlerine girer, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Yenikapı ruhuyla hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Bu kadar nettir.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Süleyman Sağlam

Rahmetli Türkeş’in kemikleri sızlatıyorsunuz, koskoca bir ülküyü ne hale getirdiniz?

11.01.2018, 12:15

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .