KYK yurtlarına zam yok

KYK yurtlarına zam yok

07.09.2018

Kırşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Faruk Şahin, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında hiçbir öğrencinin yurt sorunu yaşamaması için büyük çaba harcadıklarını ve bu çerçevede yapılan yeni 2 bin 664 kişilik yurdun önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi. Kırşehir il genelinde 9 yurt ile toplam öğrenci kapasitesini yaklaşık 7 bin 950 kişiye hizmet verecek olan Kredi […]

Kırşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Faruk Şahin, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında hiçbir öğrencinin yurt sorunu yaşamaması için büyük çaba harcadıklarını ve bu çerçevede yapılan yeni 2 bin 664 kişilik yurdun önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.
Kırşehir il genelinde 9 yurt ile toplam öğrenci kapasitesini yaklaşık 7 bin 950 kişiye hizmet verecek olan Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü bünyesinde, binaların çevre düzenlemesi ve sosyal tesislerin etkin kullanımı ile alakalı çalışmalar da ayrıca devam ederken, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarla ilgili olarak açıklama yaptı.
Bakan Kasapoğlu, “Bu sene Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarımızda ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, üniversite hayatına bu yıl başlayacak gençleri selamlayarak, “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz, ülkemizin her şehrinde tüm hazırlıklarını yaptı ve yeni heyecanla öğrencilerimizi bekliyor. Gençlerimizin huzuru, güveni, mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz. Çabamız ülkemizin bütün imkanları ve kaynaklarıyla onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak. Huzuru, güveni, mutluluğu esas alan Bakanlığımızın yurtları, gençlerimizin evi, yurdu, yuvası. Başımızın tacı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığa hazırız.” ifadelerini kullandı. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .