KÜTÜPHANEDE SONA GELİNDİ

KÜTÜPHANEDE SONA GELİNDİ

24.08.2017

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nde çalışmaları yerinde gördü…

Vali Necati Şentürk, Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve yetkililerden inşaatın durumu hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, işçilerle de sohbet ederek binada incelemelerde bulundu.
Kütüphanenin hizmete açılmasıyla birlikte ilimizde okuma oranında artış kaydedileceğini belirten Vali Necati Şentürk, “Kütüphaneler, bir ilin olmazsa olmazıdır. Kütüphaneler, verimli kullanıldığı takdirde çok faydalı yerlerdir. Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de son derece modern bir kütüphane yapılıyor. Kısa süre içerisinde hizmete açılacak olan kütüphanemiz gençlerimizin kitap okumaları, ders çalışıp sınavlara hazırlanmaları için büyük fırsat olacak” dedi.
Vali Necati Şentürk’ün ziyareti, Lise Caddesinde yapımı devam eden Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi inşaatında yaptığı incelemeler ile sona erdi.
BU ARADA 2011 yılında yatırım programına alınarak depreme dayanıksız olduğu için yeniden yapılması öngörülen, ancak yeterli girişimde bulunulmaması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mevcut kütüphane binasında tadilat ve güçlendirme çalışmaları yapılması kararının alındığı, ancak dönemin Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak’ın girişimleriyle Engellilere Erişim Projesi’ne uygun olmaması ve depreme dayanıksız olması dolayısıyla yıkılarak yerine çok katlı, yeni, modern bir binanın yapılması 2015 yatırım programına alınmıştı.
“Lütfi İkiz” olan adı Aşıkpaşa şeklinde değiştirilen İl Halk Kütüphanesi, 2015 yılı Mart ayında mevcut binasından taşınarak, Medrese Mahallesi 97. Sokak No: 10-12 ve 1 adreslerinde hizmet vermeye başlamıştı. Kütüphane 20 Ağustos 2015 tarihinde yıkılmıştı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .