“Kutsallık atfedilen yegâne meslek hekimliktir”

“Kutsallık atfedilen yegâne meslek hekimliktir”

12.03.2015

Rektör Adayı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı:
“Kutsallık atfedilen yegâne meslek hekimliktir”

Ahi Evran Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Abdulvahap Yiğit 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarını kutladı.
Prof. Dr.Abdulvahap Yiğit, tıp mesleğinin çok zor aynı zamanda da fedakârlık isteyen bir meslek olduğuna dikkati çekerek, yayınladığı mesajda şunları söyledi:
“Diğer mesleklerden ayrı olarak varlığına “kutsallık” atfedilen yegâne meslek hekimliktir. Çünkü özü, insana karşılıksız ve beklentisiz hizmet, fedakârlıktır, diğerkâmlıktır. Zaman mefhumu gözetilmeksizin kapısı çalınan, hastasının ıstırabını dindirmeden mesaisini bitirmeyen hekimlerimiz için, hekimlik bir meslek değil, bir yaşam biçimidir.
“ Öğretim üyelerimiz insanları tedavi etmek adına kendilerini meslek aşkıyla bilime ve hastalarına adamaktadırlar. Ayrıca doktorlarla birlikte çalışan, bu kutsal görevde onlara yardımcı olan tüm sağlık personelimizi de göstermiş oldukları gayretlerinden ötürü tebrik ediyorum.
“Her okunuşunda hepimizi derinden etkileyen ‘Hipokrat Yemini’ ile meslek yaşamlarına başlayan, en zor koşullarda bile insan yaşamının korunmasına vesile olmak ve sağlığını devam ettirebilmek için yüce mesleklerinde sevgi ve gönül bağıyla çalışan tüm Tıp çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .