Kutlu Doğum Haftası ilahilerle nurlanacak

Kutlu Doğum Haftası ilahilerle nurlanacak

16.04.2015

Kırşehir Valiliği’nin Kutlu Doğum Haftası programında, öğrenciler tarafından ilahiler okunacak, semazen gösterileri yapılacak…

HER YIL 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kırşehir’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1444. yıldönümü dolayısıyla kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirlenen ana tema bu yıl ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Sevgi, Saygı ve Merhamet; Hz. Peygamber ve Yaşama Ahlakı’ olarak belirlenirken, tema kapsamında düzenlenen program da bugün gerçekleştirilecek.
Kırşehir Valiliği tarafından düzenlenen program bugün saat 10.00’da Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı Kutlu Doğum Haftası programına tüm Kırşehir halkını davet ederken, programda Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BSRM), Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (ÇEKOM) ile Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar tarafından hazırlanan sunumlar gösterilecek.
Kültür Merkezi’nde bugün saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak programda, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşması yapılacak.
Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin “Onu özlersin Ya”, ve “Oratoryu”, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nün “Türk Büyüklerinden Tiplemeler”, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin “Bizi Bize Bırakma Allah’ım”, “Yılanın Peygamber Aşkı”; Sevgi Evleri’nin Semazen gösterisi, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Yetim Kız İlahisi ile Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Sevgi Evleri’nin birlikte hazırladığı “Teşekkür Ederim Allah’ım” ilahisi sunumları yapılacak.
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verileceği törenin ardından program sone erecek.



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .