Kutlu Doğum Haftası dolu dolu kutlandı

Kutlu Doğum Haftası dolu dolu kutlandı

20.04.2015

KUTLU Doğum Haftası Kırşehir’de düzenlenen etkinliklerle dolu dolu kutlandı. Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kırşehir’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Kutlu Doğum Haftası’nda Kırşehir İl Müftülüğü’nün yanı sıra din görevlileri ile Kur’an Kursu öğreticileri tarafından çeşitli faaliyetler düzenlenirken, il merkezinin yanı sıra ilçelerde de kutlama programları gerçekleştirildi. Peygamber Efendimiz Hz. […]

KUTLU Doğum Haftası Kırşehir’de düzenlenen etkinliklerle dolu dolu kutlandı.

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kırşehir’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Kutlu Doğum Haftası’nda Kırşehir İl Müftülüğü’nün yanı sıra din görevlileri ile Kur’an Kursu öğreticileri tarafından çeşitli faaliyetler düzenlenirken, il merkezinin yanı sıra ilçelerde de kutlama programları gerçekleştirildi.

MÜFTÜ.avi_snapshot_00.53_[2015.04.20_12.41.54] copy
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1444. yıldönümü dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Sevgi, Saygı ve Merhamet; Hz. Peygamber ve Yaşama Ahlakı’ temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Kırşehir il merkezinde Pazar günü 99 hatim yapılmasıyla tamamlandı.
İlimiz Kırşehir’de 14 Nisan Salı günü başlayan ve konferanslar, söyleşiler ile birlikte mevlid-i şerif programları ile dolu dolu geçen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde 19 Nisan Pazar günü mevlid-i şerif okunması ve hatim duası yapılmasıyla tamamlandı.
Pazartesi günü de ilçelerde ve okullarda etkinliklerin düzenlendiği Kutlu Doğum Haftası’nda bu yıl yapılan etkinlikleri haber ekibimize değerlendiren Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin, etkinliklerin düzenlenmesinde başta Kırşehir Valiliği ve Belediye olmak üzere destek ve katkıda bulunan kurumlara teşekkür etti.
Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin, “14 Nisan Salı günü başlattık Kutlu Doğum Haftası programlarımızı. Çok güzel bir ilgiyle programlarımızı yaptık. Liseler, Polis Mesleki Eğitim Merkezi ile camilerde programların yanı sıra ilçe programlarımız da olmak üzere dopdolu bir hafta geçirdik. Bugün görevlilerimiz arasında cüz taksim etmek suretiyle 99 hatim yaptık. Esma-ül Hüsna, Allah’ımızın güzel isimlerinin adedince olsun istedik. Mevlid-i şerif okunarak, hatim duası yapıldı. Öğrencilerimiz ile din görevlileri arasında Peygamberimize Naat Yarışması düzenledik ve ödülleri takdim ettik. Bu sene ruh-i lezzet alarak, çok dolu dolu bir program yaşadık, icra ettik. Valiliğimiz, Belediyemiz, Milli Eğitimimiz fevkalade katkı sağladılar. Himaye ettiler, destek oldular. Valiliğimiz ve Belediye Başkanımıza, Milli Eğitimimize teşekkür ediyorum. Yaptığımız faaliyetlerin Allah katında da makbul olmasını, Peygamberimizin rızasına, ruhaniyetinin memnuniyetine vesile olmasını cenap-ı Hak’tan dilerken, basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda yine güzel programlar icra etmeyi, nasip edilmesini cenap-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .