Kuşdilli Mahallesi’nde “hırsızlık” isyanı

Kuşdilli Mahallesi’nde “hırsızlık” isyanı

16.03.2015

Mahallede yaşanan hırsızlık ve gasp olaylarına karşı vatandaşlar huzursuz olurken, Mahalle Muhtarı Fuat Atak da, “Elimden gelen her şeyi yaparım, ama kimse bana yardımcı olmuyor” şeklinde veryansın ediyor…

KIRŞEHİR’İN merkez Kuşdilli Mahallesi’nde yaşanan hırsızlık olaylarından mahalle sakinleri huzursuz olurken, Mahalle Muhtarı Fuat Atak da, hırsızlık olayının sonlandırılması için mahalle sakinlerinden yardım beklediğini belirtti.

Kuşdilli Mahallesi’nde 6 Mart Cuma günü Kırşehir Belediyesi’ne ait ekmek büfesinin silahla taranması olayı ile birlikte ev ve işyerlerindeki hırsızlık olayları, mahalle sakinlerini tedirgin ediyor.
Özellikle mahallede bulunan boş evlere giren, eşyalara zarar vererek yapılan hırsızlık olaylarının çözüme kavuşturulması için mahalle sakinlerinden işbirliği yapmalarını isteyen Kuşdilli Mahallesi Muhtarı Fuat Atak, hırsızlık yapanın bilindiğini, ancak bunun açıklanmadığını ileri sürdü.
Mahalle sakinleri huzursuz ve tedirgin olarak hayatlarını sürdürmeye çalışırken, Muhtar Fuat Atak, Emniyet Müdürlüğü ile yaptığı görüşme sonucunda ekiplerin devriye gezdiğini, ancak olayların son bulmasının çözümünün bu şekilde olmayacağını belirtti.
Mahalle sakinlerinin şikayetlerini bildiğini ve bu konuda emniyet Müdürlüğü’ne başvurmanın yanı sıra Vali Necati Şentürk ile de görüştüğünü açıklayan Kuşdilli Mahallesi Muhtarı Fuat Atak, “Mahalle sakinlerimizden şikayetler geliyor. Daha önce ben Emniyet Müdürü ile toplantı yaptığımızda izah ettim. Mahalleye sürekli ekip gönderiyoruz, geziyorlar, ancak evlerin içine giremezler dedi. Vali Bey ile de bir toplantı yaptık ve orda da dile getirdim. Yaşanılan hırsızlık olayları ile ilgili mahalle sakinlerinden şikayetler geliyorlar, ama kim olduğu söylenmiyor, ben de bilmiyorum. Ekmek büfesini iki defa camını kırdılar, kurşunladılar. Bu konuyla ilgili söylemelerini rica ettim. Biliyorlar, ama söylemiyorlar. Bu durumda da benim yapabilecek bir şeyim yok. Bilenler söylese, Emniyet Müdürlüğü’ne gidip bilgi vereceğim, ama bir şey yapamıyorum. Mahallemizde şu an böyle bir sıkıntı var. Boş evlere giriyorlar, eşyaları kırıyorlar. Bunların içinde tahminim tinerciler de var, ama kim olduğunu bilmiyorum. Bilsem doğrudan doğruya isim veririm. Bilmediğim için bunun önüne geçemiyorum. Mahalleden de bilenler gelip söylemesi lazım. Benim söylenmesinden korkum yok. Ben bu mahallenin muhtarıyım, ne gerekiyorsa yaparım. Elimden gelen her şeyi yaparım, ama kimse bana yardımcı olmuyor” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .