Kuruyemişçilerin yeni yıl beklentisi

Kuruyemişçilerin yeni yıl beklentisi

30.12.2018

Kırşehirli kuruyemişçilerden Metin Demir “Yeni yıla özel kaliteli ve sağlıklı kuruyemiş hazırladık, müşterilerimizi bekliyoruz” 2019’a sayılı günler kala büyük beklenti içine giren Kırşehir’deki kuruyemişçiler, henüz bekledikleri satışları yapamadıklarından dert yanıyor. Bu akşam 2019’u uğurlamaya hazırlanan Kırşehirlilerin büyük kısmı evlerinde normal yaşantılarına devam edeceklerini, ancak meyve ve kuruyemiş olarak ailece geceyi televizyon ekranlarında geçireceklerini ifade ederlerken, […]

Kırşehirli kuruyemişçilerden Metin Demir “Yeni yıla özel kaliteli ve sağlıklı kuruyemiş hazırladık, müşterilerimizi bekliyoruz”

2019’a sayılı günler kala büyük beklenti içine giren Kırşehir’deki kuruyemişçiler, henüz bekledikleri satışları yapamadıklarından dert yanıyor.
Bu akşam 2019’u uğurlamaya hazırlanan Kırşehirlilerin büyük kısmı evlerinde normal yaşantılarına devam edeceklerini, ancak meyve ve kuruyemiş olarak ailece geceyi televizyon ekranlarında geçireceklerini ifade ederlerken, Kırşehir’deki kuruyemişçiler yeni yılın son gününde satışlarında bir artış beklediklerini ifade ettiler.
Şehrimizde faaliyet gösteren Leblebici Kuruyemiş, Kahve ve Çikolata Dünyası sahibi Metin Demir, bir haftadır yeni yıla hazırlık yaptıklarını, kaliteli ve taze kuruyemiş hazırlayarak müşteri beklediklerini, dün akşam saatlerine kadar bekledikleri satışı gerçekleştiremediklerini ifade etti.
Kuruyemişçi Metin Demir, kuruyemişin, her yıl olduğu gibi bu yılda yılbaşı sofralarında yerini alacağına inandığını belirterek “Kırşehir’de yeni yıla sayılı günler kala kuruyemiş satışların artmasını bekliyorduk. Ancak kötü bir yıl geçiren esnafın yüzünü güldürmedi. Çünkü beklediğimiz oranda satış yapamıyoruz. Oysa kuruyemiş fiyatları oldukça uygun. Her bütçeye uygun kuruyemişlerimiz vardır. Karışık kuruyemişler 30-40-70 lira arasında değişiyor. Günlük kavrulmuş ve taze olarak halkımıza sunuyoruz. Fındık: 45-60, Antep: 65-80, badem: 80-90, kaju: 80-100 liradır. Kuruyemişte önemli olan temizlik, tazeliktir. Bunların hepsi de biz de mevcut olduğu için halkımız bizleri tercih ediyor. Yılbaşı öncesi talep oldukça iyi” dedi.
Kuruyemiş Metin Demir, kuruyemişin yılın her ayında tüketilse de yılbaşında farklı bir hareketlilik yaşandığına dikkat çekti ve Kırşehir’de vatandaşların kuruyemiş alırken, sağlıksız koşullarda ve merdiven altı üretim yapan yerlerden ve seyyar satıcılardan kuruyemiş almaması konusunda uyarılarda bulundu.
Demir, “Kuruyemişi severek tüketiyoruz ama bilinçli tüketmiyoruz. Vatandaşlar, merdiven altı üretim yapan yerlerden ve seyyar satıcılardan kuruyemiş almasınlar. Kırşehir’de bildikleri ve tanıdıkları kuruyemişçilerden alsınlar. Çünkü nasıl üretildiği, nereden geldiği belli olmayan kalitesiz ve sağlıksız kuruyemişler insanlara büyük zarar veriyor” dedi ve tüm Kırşehir halkının yeni yılını kutlayarak, sağlık ve mutluluk dileğinde bulundu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .