“KURBAN VEKÂLETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK”

“KURBAN VEKÂLETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK”

10.08.2018

Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur: “KURBAN VEKÂLETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK” Türk Kızılay’ı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bir açıklama yaparak Kırşehir halkını Kızılay’a Kurbanlık bağışında bulunmalarını istedi. 2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay’ın, bu yılki kampanyasında da hayırseverlerden “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” […]

Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur:

“KURBAN VEKÂLETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK”

Türk Kızılay’ı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bir açıklama yaparak Kırşehir halkını Kızılay’a Kurbanlık bağışında bulunmalarını istedi.
2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay’ın, bu yılki kampanyasında da hayırseverlerden “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla bağış bekliyor. Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2017 yılında da devam ediyor.
Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştırmak için hayırsever vatandaşlardan kurban vekaletine talip oldu.
İhtiyaç sahibi her kimse o bize gelmeden biz onu bulmaya çalışıyoruz diyen Türk Kızılay’ı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahiplerinin sadece Kurban Bayramı içinde değil, yıl boyu ete kavuşacağına işaret ederek konuşmasında şunları kaydetti:
“Türk Kızılay’ı Kırşehir Şube Başkanlığı olarak her an mazlumun yanında, her an mağdurun yanında, gençlerin arkasında, alan el ile veren el arasında bir köprü olamaya çalıştık ve inşallah olamaya da devam edeceğiz. Kırşehir Şubesi olarak Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulunun da destekleriyle burada bir çok şey yapamaya çalıştık. Binlerce kişiye ulaştık. Gün geçtikçe de çoğalmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi her kimse o bize gelmeden biz onu bulmaya çalışıyoruz. Kendi memleketlerinde yaşama savaşı veren, başarısız olan, Ülkemize gelmek zorunda olan Suriyeli, Afganlı, Iraklı ve Türkmen kardeşlerimize de aynı şekilde yaklaştık. Onlara yardım ederken halkımız arasında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızı da unutmadık. Aynı merhamet elini onlara da uzattık. Mübarek Kurban Bayramının yaklaşması münasebetiyle, şehrimiz insanlarının desteklerine bir kez daha ihtiyaç duymaktayız. Yine birlik olma zamanı. 2017 yılı vekaletle Kurban Kesim Kampanyamıza desteklerinizi beklemekteyiz. Türk Kızılay’ı Kırşehir Şube Başkanlığımıza gelerek makbuz karşılığında veya aşağıda vermiş olduğumuz banka hesap numaralarımız olan Kırşehir Ziraat Bankası IBAN No: TR11 0001 0002 6100 0018 6855 20 – Kırşehir Vakıfbankası IBAN No: TR98 0001 5001 5800 7292 4088 05 hesaba Kurban Bağışlarınızı yapabilirsiniz. Vereceğiniz destekler için teşekkür ederim.”
2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor.
Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2018 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşacak.
AMACINA UYGUN KURALINA UYGUN
Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.
Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Kızılay, her vekâlet sahibine teşekkür belgesi gönderecek.
İYİLİK SINIR TANIMIYOR
Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yaklaşık 40 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek.
168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ
Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 750 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 590 Lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’ne gelerek kurban vekaletlerini verebilirler.
Ayrıca ödemesini kredi kartıyla yapacak olan vekalet sahipleri dört taksit imkanından yararlanabilecekler. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .