Kurban etleri Afrin’e yola çıkarıldı

Kurban etleri Afrin’e yola çıkarıldı

13.03.2018

KIRŞEHİR Valiliğince başlatılan “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası” kapsamında geçtiğimiz günlerde kesilen kurban etleri Mehmetçiklere gönderilmek üzere yola çıkarıldı. Bilindiği gibi, Afrin’de mücadele veren kahraman Mehmetçiklere destek olmak amacıyla ilk etapta 550 adet kurban kesilmişti. Kampanya kapsamında kesilen ve çoğunluğu küçükbaş hayvandan oluşan kurban etleri, karkas olarak soğuk zincirle doğrudan Afrin’e yola çıkarıldı. Yola çıkarılan […]

KIRŞEHİR Valiliğince başlatılan “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası” kapsamında geçtiğimiz günlerde kesilen kurban etleri Mehmetçiklere gönderilmek üzere yola çıkarıldı.
Bilindiği gibi, Afrin’de mücadele veren kahraman Mehmetçiklere destek olmak amacıyla ilk etapta 550 adet kurban kesilmişti.
Kampanya kapsamında kesilen ve çoğunluğu küçükbaş hayvandan oluşan kurban etleri, karkas olarak soğuk zincirle doğrudan Afrin’e yola çıkarıldı.
Yola çıkarılan araçları selamlayan Vali Necati Şentürk, “Valiliğimizce, Afrin’de terör hedeflerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla sürdüren kahraman Mehmetçiklerimize şükran duygularımızın ifadesi olarak başlattığımız ‘Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’ kapsamında; Allah yolunda ezan için, vatan için, bayrak için, namus için şehit olan yiğitlerimize destek olmak amacıyla, kurbanlar kesmiştik. Bugün de kurban etlerini Afrin’deki yiğitlerimize ulaştırılması üzere yola çıkardık. Yola çıkardığımız etlerin Kahraman Mehmetçiklerimize hayırlısıyla ulaşmasını temenni ediyorum” dedi.
“Afrin’e Kurban Bağışı Kampanyası” kapsamında kent merkezi ve ilçelerinde bağışlanan ve Özbağ beldesindeki özel bir entegre tesiste kesilen 550 kurbanın etleri, ekipler tarafından paketlendi. Soğuk depolama özelliği bulunan tırlarla yola çıkarılan etler, Kilis Valiliği koordinasyonunda AFAD ekiplerine teslim edilecek. Bağış yoluyla toplanan diğer kurbanlıklar da kesildikten sonra kavurma yapılarak bölgeye gönderilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .