“Kurban derisi bağışlarınız Türk Hava Kurumu’na olsun”

“Kurban derisi bağışlarınız Türk Hava Kurumu’na olsun”

24.07.2020

THK Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı: “Kurban derisi bağışlarınız Türk Hava Kurumu’na olsun” Her yıl olduğu gibi bu yıl Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlıkların derisi Türk Hava Kurumu’na bağışlanarak Türk gençliğine destek olunacak. Türk Hava Kurumu Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, kurban derilerinin bu yıl da Türk Hava Kurumu’na bağışlanmasını isterken, Kırşehir’de 10 araç ve 26 […]

THK Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı:

“Kurban derisi bağışlarınız Türk Hava Kurumu’na olsun”

Her yıl olduğu gibi bu yıl Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlıkların derisi Türk Hava Kurumu’na bağışlanarak Türk gençliğine destek olunacak.
Türk Hava Kurumu Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, kurban derilerinin bu yıl da Türk Hava Kurumu’na bağışlanmasını isterken, Kırşehir’de 10 araç ve 26 personelle il genelinde halkın bağışlayacağı kurban derilerini toplayacaklarını açıkladı.
Türk Hava Kurumu’nun kurban derisi bağışlarının doğru adresi olduğunu ifade eden Başkan İsmet Yapıcı, “Değerli Kırşehirli halkının vereceği kurban derisi yardımları ile havacılığımızın güçlenmesine, yüzlerce pilot yetiştirilmesine, binlerce gencimize ücretsiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile ülkemizin hizmetinde bulunulmasına, şehit ve gazi çocuklarının THK Üniversitesi’nde ücretsiz okutulmasına, hasta ve yaralılara hava ambulans desteği verilerek vatandaşlarımızın sağlığını kazanmasına katkıda bulunmasına, orman yangınlarımıza kısa sürede müdahale edilmesine yardımcı olmanın gurur ve huzurunu yaşayacaksınız. Yapmış olduğunuz deri bağışı sonrası lütfen görevlilerden makbuz isteyiniz. Her türlü destek ve detaylı bilgi için irtibat numaramız 0386 213 33 85/0545 247 1164” açıklamasında bulundu.
Türk Hava Kurumu, milli bütçeden hiçbir pay almadan Türk halkının destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştiren THK bağış gelirleri ile ülkemizde her yıl 60 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kurslarıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandırıyor.
THK Üniversitesi’nde burslu öğrenciler okutarak sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş personel ihtiyacını karşılıyor.
Filosundaki yangın söndürme uçakları ile yurtiçi ve yurtdışında sanayi, orman, şehirlerde meydana gelebilecek olası bir yangın durumuna havadan yangın söndürme hizmeti de veren THK, içinde bulunan sabit ve taşınabilir medikal malzemeler, doktor, yoğun bakım hemşiresi veya anestezi teknisyeninden oluşan ekip ile her türlü tıbbi müdahalenin 7/24 yapılabileceği hava ambülansı hizmeti ile de organ nakli hizmeti veriyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .