Kurban Bayramı bitti, velileri okul telaşı sardı…

Kurban Bayramı bitti, velileri okul telaşı sardı…

02.09.2018

Okullar 17 Eylül 2018 Pazartesi günü açılacak Kurban Bayramı bitti, velileri okul telaşı sardı… Okul kıyafet ve çantaları ile kırtasiye ürünleri bütçeleri sarsacak Kırşehir’de 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı. 17 Eylül 2018 Pazartesi günü açılacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Kırşehir’de okul kıyafetleri mağaza ve […]

Okullar 17 Eylül 2018 Pazartesi günü açılacak

Kurban Bayramı bitti, velileri okul telaşı sardı…

Okul kıyafet ve çantaları ile kırtasiye ürünleri bütçeleri sarsacak

Kırşehir’de 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı.
17 Eylül 2018 Pazartesi günü açılacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Kırşehir’de okul kıyafetleri mağaza ve pazarlardaki yerini aldı. Aileleri ile birlikte mağazalara gelen çocuklar, eğitim alacakları okula uygun kıyafetleri satın almaya başladı.
17 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma sona erecek olan yeni eğitim-öğretim yılı için okul kıyafetleri satışlarını başlattıklarını belirten esnaflar ise bu sezon beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdiler.
Kurban Bayramı nedeniyle satışların biraz geç başladığını, ancak bu hafta yoğunlaşacağını belirten okul kıyafetleri ile çantası satışı yapan esnaflar, velilerin bayramın ardından çocuklarının ihtiyaçlarına yöneleceklerini söylediler.
Şehrimizde 50 yıldır kitap-kırtasiyecilik yapan Alaattin Kırtasiye’nin sahiplerinden Ramazan Karabulut, velilerin kırtasiye ihtiyaçlarını okulların açılmasıyla birlikte almaya başlayacaklarını, ancak çanta, suluk gibi diğer ihtiyaçlarını şimdiden almaya başladıklarını belirterek “Bu yıl kırtasiye fiyatlarının dolar kurunun artmasına paralel olarak arttı. Bu da velilerimizin bütçesini zorlayacağa benziyor. Geçen yıla göre tüm ürünlerde büyük artış görüldü. Hatta bazı ürünleri temin etmekte bile zorlandık. Toptancı firmalarının bazıları döviz kurundaki yükseliş nedeniyle siparişleri bile almıyor, alsa bile fiyat vermiyor. Bu da bizi epey zorluyor. Biz bütün imkanlarımızı zorlayarak velilerimize kırtasiye ürünlerini en uygun fiyatla sunmak için çaba harcıyoruz. Bizim sattığımız ürünleri hem kaliteli olmasını, hem de ucuz olması için her türlü özveriyi yapıyoruz” dedi ve öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi başarılar diledi.
Aylardır okulların açılmasını dört gözle bekleyen esnaflar, “Okulların açılma tarihinin hemen bayramın ardına denk gelmesi vatandaşlarımızı zorlayacak gibi geliyor. Çünkü ellerindeki parayla kurban aldılar. Bayram masraflarına harcadılar. Bizden ya veresiye alacaklar, ya da kredi kartıyla. Fiyatlar geçen yıla göre döviz kurundaki yükselişle birlikte büyük oranda arttı. Bu da vatandaşlarımızı zorlayacak. Ancak okul kıyafetleri, eşyaları ve kırtasiye ürünlerinin satışında bir sıkıntı yaşayacağımıza inanmıyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden aileler çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Tabi ki, ekonomik durum kaliteye etki ediyor. Bu yıl sattığımız en düşük okul kıyafetleri 150 TL, ürününe göre değişiklik gösteren en yüksek okul kıyafeti ise 500 TL seviyesinde. Ayrıca veliler ürünlerin sağlıklı olduğunu kontrol etmeleri ve alışveriş yaptığı mağazadan uyumluluk belgelerini almaları gerekiyor” dediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .