Kurban Arifesinde Şehitliğe ziyaret

Kurban Arifesinde Şehitliğe ziyaret

10.08.2019

Kurban Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokol üyeleri Kırşehir Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Arife günü nedeniyle Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı […]

Kurban Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokol üyeleri Kırşehir Şehitliği’ni ziyaret ettiler.
Arife günü nedeniyle Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, daire müdürleri, emniyet ve jandarma teşkilatı mensupları ile şehit aileleri katıldı.
Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından, Vali İbrahim Akın, diğer protokol şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.
Şehitlik ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, arife günü münasebetiyle, millet olarak şehitlerimize duyduğumuz minnet ve şükranlarımızı ifade etmek üzere şehitliği ziyaret ettiklerini söyledi.
Yeni bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Şu anda hep birlikte şehitlikte bulunuyoruz. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin de birliği, dirliği için aziz canlarını feda eden şehitlerimizin huzurundayız. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, bizlere emanet ettikleri ailelerine de sabır ve baş sağlığı diliyorum. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımızın huzur ve coşku içerisinde geçmesi bizim en büyük arzumuzdur. Bu amaçla, Valiliğimiz tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır. Vatandaşlarımızın da bayram süresince özellikle trafikte dikkatli olmalarını ve kurallara uymalarını bekliyoruz. Başta Kırşehirli hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın tüm insanlık için huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum” dedi.
Şehitlik ziyareti, Vali Akın ve beraberindeki protokolün kabirleri ziyaret edip dua ederek kabirlere karanfil bırakması ve şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .