Kulis bilgileri…

Kulis bilgileri…

29.11.2018

Yerel seçimler yaklaşıyor, siyasi partiler ülke genelinde adaylarını il il açıklamaya başladılar. Ancak eski oylarını koruyamayacağını bilen AKP panik havasında 61 ili bir haftalık süre içerisinde açıkladı. Geçtiğimiz hafta AKP Kırşehir adayını açıklayacağı duyurulmuştu, her nedense açıklama yapılmadı ve bu haftaya, yani Salı günü açıklanacağı söylenilmişti, yirmi ilin aday isimleri açıklandı. Ama yine Kırşehir Belediye […]

Yerel seçimler yaklaşıyor, siyasi partiler ülke genelinde adaylarını il il açıklamaya başladılar. Ancak eski oylarını koruyamayacağını bilen AKP panik havasında 61 ili bir haftalık süre içerisinde açıkladı.
Geçtiğimiz hafta AKP Kırşehir adayını açıklayacağı duyurulmuştu, her nedense açıklama yapılmadı ve bu haftaya, yani Salı günü açıklanacağı söylenilmişti, yirmi ilin aday isimleri açıklandı. Ama yine Kırşehir Belediye Başkanı aday ismi açıklanmadı.
Şimdi seçmende kafalar karışık, öyle anlaşılıyor ki, henüz seçim kazanacak aday belirlenmemiş gibi.
Siyasi kulislerde mevcut Belediye Başkanının yeniden atanacağı konuşuluyordu, şu ana kadar kulis bilgileri gerçekleştirilmedi. AKP tabanı suskun bekleyiş içinde, adayın kim olacağını ve ne zaman açıklanacağına ise merak duymaktadır.
CHP’de dört aday adayı var, ancak burada da siyasi kulislerde konuşulanlara bakılırsa, ön seçim yapılmadan, parti genel merkezince fazla geciktirilmeden bir ismin aday olarak atanacağı yönünde. Ancak henüz bir açıklamanın yapılmaması kafalarda soru işaretlerini beraberinde getirmektedir.
CHP özellikle Kırşehir’de aday kim olursa olsun seçim kazanmaya en yakın parti durumunda. Zira 24 Haziran seçimlerinde Kırşehir merkez de alınan yüksek oy oranı başarılı olduğunun göstergesidir. Yerel seçimde de daha iyi organize olunması halinde çıta biraz daha yukarı çekilerek daha başarılı sonuç alınacağını sokağın dili gayet iyi anlatabilmektedir.
Kırşehir sokaklarında insanlar artık CHP’yi konuşmakta ve 31 Mart yerel seçimlerinde oyunu CHP’ne vereceğini yüksek sesle ifade edebilmektedirler.
MHP, İYİ ve diğer partilerin aday adayları basılı ve görsel medyada açıklamalarını yapıyorlar, ancak henüz aday çıkarıp çıkarmayacakları konusunda sanki netlik yok gibi…
Burada kim kime destek olacak veya her siyasi parti kendi adayı ile mi yola devam edecek henüz belli değil.
Yalnız, siyasi kulislerde konuşulanlara göre açılan kırmızı ajandalara bakıldığında, bir önceki yerel seçimlerde MHP’nin Kırşehir merkezde aldığı yüksek oy ilk sayfada göz önüne getiriliyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .