KÜÇÜK KIZLARDA ŞAMPİYON: “CACABEY”

KÜÇÜK KIZLARDA ŞAMPİYON: “CACABEY”

19.01.2015

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Sporları İl temsilciliği tarafından düzenlenen ve 2 takımın katılımıyla gerçekleştirilen final maçında küçük kızlar Voleybol il birinciliği Cacabey Ortaokulu ile Mithat Saylam Ortaokulu arasında oynanan maçla tamamlandı. Dün oynanan maçta güçlü rakibi Vali Mithat Saylam’ı 21-13, 21-18’lik setler sonunda 2-0 yenen Cacabey […]

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Sporları İl temsilciliği tarafından düzenlenen ve 2 takımın katılımıyla gerçekleştirilen final maçında küçük kızlar Voleybol il birinciliği Cacabey Ortaokulu ile Mithat Saylam Ortaokulu arasında oynanan maçla tamamlandı.
Dün oynanan maçta güçlü rakibi Vali Mithat Saylam’ı 21-13, 21-18’lik setler sonunda 2-0 yenen Cacabey Ortaokulu şampiyon oldu.
Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Gürdoğan Aydın ile Serkan Çalışkan’ın birlikte yönettiği maçın ilk teknik molasına 8-3 Cacabey önde girdi. İlk teknik molanın dönüşünde güçlü rakibi Mithat Saylam karşısında etkili bir oyun sergileyen Cacabey ilk seti 21-13 kazanarak 1-0 öne geçti.
Final karşılaşmasının 2.seti karşılıklı atılan sayılarla başa baş mücadele şeklinde geçerken, oyunun sonlarına doğru ağırlığını koyan Cacabey 21-18 alarak skoru 2-0 yaptı ve şampiyonluğunu ilan etti.
Karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde Cacabey’e 21-13, 21-18’lik setler sonunda 2-0 mağlup olan Vali Mithat Saylam’a ikincilik kupasını Kırşehir Voleybol İl Temsilcisi Mevlüt Sönmez verdi.
Dün oynanan maçın ardından güçlü rakibi Vali Mithat Saylam’ı set vermeden 2-0’lık skorla yenerek il şampiyonu olan Cacabey Ortaokulu’na kupasını Okul Sporları İl Temsilcisi Ali İhsan Çelik verdi.
Kupa törenin ardından her iki takım sporcuları idareciler ve okul yöneticileri günün anısına toplu olarak hatıra fotoğraf çekindiler.
İMAM HATİP MAÇA ÇIKMADI
ŞAMPİYON CACABEY OLDU
Ortaokullar arası küçük erkekler voleybolda dün oynanaması gereken final maçında İmama Hatip Ortaokulu’nun sahaya çıkamaması üzerine Cacabey Ortaokulu hükmen 2-0 galip sayılarak il şampiyonu oldu. Rakiplerinin gelmemesi üzerine şampiyon olan Cacabey Ortaokulu ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde etti.
Şampiyon olan Cacabey Ortaokulu’na kupasını ve madalyalarını Okul Sporları İl Temsilcisi Ali İhsan Çelik verdi.
İKİZLERDEN İKİ ZAFER
KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Sporları İl temsilciliği tarafından düzenlenen Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları’nda hem kızlarda, hem de erkeklerde Cacabey Ortaokulu şampiyon oldu. Kızlarda ve erkeklerde takım kaptanları olan Cansu ve Kaan Zıba adlı ikizler, iki zafer sonrasındaki kupayı havaya kaldırırken, salonda bulunanlara farklı bir duygu yaşattılar.
İki takımın katılmasıyla gerçekleştirilen Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği Müsabakası’nda Cacabey Ortaokulu ile Mithat Saylam Ortaokulu karşılaştı. Vali Mithat Saylam Ortaokulu’nu 21-13 ve 21-18’lik setler sonunda 2-0 yenen Cacabey Ortaokulu şampiyon oldu. Şampiyon olan Cacabey Ortaokulu’nun kupasını Kırşehir Voleybol İl Temsilcisi Mevlüt Sönmez, 6. Sınıf öğrencisi Cansu Zıba’ya verdi.
Küçük Erkekler İl Birinciliği Müsabakası’nda ise dün oynanması gereken maçta İmam Hatip Ortaokulu’nun sahaya çıkmaması üzerine maç yapmadan il şampiyonu olan Cacabey Ortaokulu, kupasını Okul Sporları İl Temsilcisi Ali İhsan Çelik’ten aldı.
Cacabey Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Mevlüt Sönmez, kupayı havaya kaldıran iki takım kaptanının ikiz kardeş olduklarını ifade etti, “Cansu ve Kaan, üç yıldır benimle birlikte çalışıyorlar. 14 yaşında olan ve 6’ıncı sınıfta okuyan iki kardeşin spor tutkunu bizi mutlu ediyor. Derslerinde de başarılı olan ikizler, ilimizde görev yapan polis çocukları. Gruplarda da iyi bir dereceyle döneceğimize inanıyorum” dedi.
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .