KRİZ KIRŞEHİR’DEKİ YATIRIMLARI DURDURDU

KRİZ KIRŞEHİR’DEKİ YATIRIMLARI DURDURDU

10.10.2018

Uygulama Oteli inşaatı ödenek yetersizliği nedeniyle durdu, Valilik Binası inşaatı ağır aksak devam ediyor… KRİZ KIRŞEHİR’DEKİ YATIRIMLARI DURDURDU SON aylarda döviz kurundaki artı birlikte ülkemizde yaşanan ekonomik krizin etkileri giderek artmaya başlarken, ilimiz genelinde yapımları devam eden kamu yatırımları da ödeneklerin gönderilememesi sonucu tek tek durmaya başladı. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan ve 2015 yılında […]

Uygulama Oteli inşaatı ödenek yetersizliği nedeniyle durdu, Valilik Binası inşaatı ağır aksak devam ediyor…

KRİZ KIRŞEHİR’DEKİ YATIRIMLARI DURDURDU

SON aylarda döviz kurundaki artı birlikte ülkemizde yaşanan ekonomik krizin etkileri giderek artmaya başlarken, ilimiz genelinde yapımları devam eden kamu yatırımları da ödeneklerin gönderilememesi sonucu tek tek durmaya başladı.
Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan ve 2015 yılında yıkılan Kırşehir Valilik binası 25 Ekim 2017 tarihinde 39 milyon TL’lik muhammen bedelle ihaleye çıkarılıp, 25 milyon liraya ihale edilerek yapımına başlanan Kırşehir’in yeni hükümet konağı inşaatının maliyetlerin artması ve ödenek yetersizliği nedeniyle ağır aksak devam ettiği bildiriliyor.
Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi kampüsü içinde Tıp Fakültesi ile 500 yataklı yurt binasının inşaatlarını yapan Nevşehirli firmanın kazandığı ve 2020 yılında tamamlanması planlanan Kırşehir yeni Hükümet Konağı’nın 2 bin 270 metrekarelik inşaat sahası içerisinde temeline aylardır çelik kazık döşemesi yapan firmanın yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bir süredir çalışmalarını zor şartlarda devam ettirdiği gözlemlenirken, inşaatının devam edip etmeyeceği ise belirsizliğini konuyor.
Yine Kırşehir’de yeni Öğretmenevi olarak Terme Caddesi’nde Mehmet Akif Ersoy Lisesi ile Milli eğitim Müdürlüğü binasının yıkılarak yapımına başlanan Uygulama Oteli’nin de ödenek yetersizliği nedeniyle durduğu bildiriliyor.
Geçen yıl 30 milyon liraya ihale edilen ve inşaatına başlanan Uygulama Oteli’nin temelinin yapıldığı ve bugüne kadar 5 milyon liralık bir harcama yapıldığı öğrenilirken, iki yılda bitirilmesi planlanan bu önemli yatırıma gerekli ödeneğin aktarılmaması üzerine ilgili müteahhit firmanın çalışmalarını durdurmak zorunda kaldığı öğrenildi.
İki yılda tamamlanması hedeflenen Uygulama Oteli yatırımının ödenek verilmemesi halinde inşaatının sürüncemede kalacağı gözlemleniyor.
Yine Kılıçözü Sanayi Sitesi’nde yapılması kararlaştırılan ve geçtiğimiz Mayıs ayında ihale edilen yeni Endüstri Meslek Lisesi inşaatına da ödenek sıkıntısını nedeniyle başlanamadığı bildirildi.
Kırşehir’de bu önemli yatırımların süresi içinde tamamlanarak hizmete alınabilmesi için hükümetin devam eden yatırımlara öncelik vermesi gerektiğini belirten Kırşehirliler, bu konuda Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin bakanlıklar nezdinde girişimlerini arttırması gerektiğini ifade ettiler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .