Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63. Olağan Genel Kurulu yapıldı

30.01.2015

Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahamettin Öztürk:
“Şeffaflıkla esnafımızın lehine olacak hizmetleri ön planda tutarak, sıkıntılarını gidermek adına yoğun çalışıyoruz”

KIRŞEHİR Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonu’nda 29 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ankara Bölge Birliği Başkan Vekili Osman Cebeci, Ahi Baba Mustafa Karagüllü, CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin başta olmak üzere kooperatif üyelerinin katıldığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63. Olağan Genel Kurulu’nda 15 gündem maddesi görüşüldü.
Divanın oluşturulmasının ardından Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63. Olağan Genel Kurulu’nun açış konuşmasını Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkana Bahamettin Öztürk yaptı.

ESNAF ODASI GENEL KURUL
Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Kırşehirli esnaflara daha faydalı olabilme, daha fazla kaynak yaratabilme sorumluluğu içinde hizmeti daha ileriye götürme amacı içinde hizmet verdiğini belirten Bahamettin Öztürk, “Ahi Babamızdan aldığımız feyiz ile 20 yıldır kendisinin Başkan Vekilliği’ni yaptım. Ben şahsım ve Yönetim Kurulum adına Ahi Babama teşekkür ediyorum. Kooperatifler birer demokrasi okuludur. Seçimle göreve gelip, seçimle görevden ayrılma sayesinde toplum ihtiyaçlarına daha kısa sürede cevap verme, insana hizmet konusunda en güzel fırsatlar veren kurumlardır. Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi her zaman için şeffaflığı, esnaf ve sanatkarlarımızın lehine olacak hizmetleri ön planda tutarak ve taleplerine kısa süre içerisinde cevap vererek sıkıntılarını gidermek adına yoğun çalışmalar içerisindeyiz. Elimizden geldiği kadar Kırşehir menfaatlerini, Kırşehir esnafı ve mükelleflerinin, kredi almasını hiç istemeyiz, ama esnaf kendisini yenilemesi için, modern çağa ayak uydurması için ister istemez kredi talebinde bulunuyor. İşini büyütmek üzere kredi talep ediyor. Biz bunları en kısa zamanda değerlendirip esnafımıza kredilerini veriyoruz. Biz geldiğimiz günden bu tarafa Yönetim Kurulu olarak ben değil, hep biz dedik. Esnafımızın hiçbir zaman sicilini bozmak için burada bulunmadık. Bankaların yaptığını biz yapmadık. Onun için esnafımız zamanı geliyor kredisini çekiyor bir günde kredisini çıkartıyoruz. Birlik içinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Ahi kenti ilimiz Kırşehir’in kooperatifçilik ilkesini, ülküsünü 1951 yılında başlatan ve 1952 yılında Ahi esnafının hizmetine sunulan Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63. Olağan Genel Kurulu, faaliyet raporları ile bilanço gelir-gider raporlarının okunarak oy birliği ile kabul edilmesiyle tamamlandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .