Köylerin içme suyu sorunları çözülüyor

Köylerin içme suyu sorunları çözülüyor

12.09.2017

TANAP Projesi kapsamında ilimize ayrılan 8,5 milyon TL’lik ödeneğin protokolü imzalandı. Kırşehir Valisi Necati Şentürk ile TANAP adına KOP Başkanı İhsan Bostancı tarafından imzalanan protokol ilce TANAP Boru hattının geçtiği Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerine bağlı 34 köyün içme suyu depolama, isale ve şebeke hattı ile arıtma tesislerinin yapımı öngörülüyor. Basın mensuplarına konu ile ilgili açıklamalarda […]

TANAP Projesi kapsamında ilimize ayrılan 8,5 milyon TL’lik ödeneğin protokolü imzalandı.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk ile TANAP adına KOP Başkanı İhsan Bostancı tarafından imzalanan protokol ilce TANAP Boru hattının geçtiği Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerine bağlı 34 köyün içme suyu depolama, isale ve şebeke hattı ile arıtma tesislerinin yapımı öngörülüyor.
Basın mensuplarına konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, ilimizde TANAP Boru Hattının geçtiği Akçakent’in 12 köyüne depo, isale ve şebeke yapımı için 3 milyon 360 bin TL; Çiçekdağı’nın 22 köyüne de 5 milyon 200 bin TL olmak üzere toplam 8 milyon 560 Bin TL ödenek ayrıldığını söyledi.
Akçakent ve Çiçekdağı’ndan geçen TANAP Boru Hattı Projesinin, içinden geçtiği köylere ve köylerde yaşayan halka karşı sosyal ve ekonomik faydalarının olması gerektiğini, bundan dolayı da köylerdeki içme suyu sorunlarının çözüme kavuşturulacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Akçakent ilçesinde Avanoğlu, Ayvalı, Ödemiş, Ömeruşağı, Kilimli, Güllühöyük, K.Abdiuşağı, Hasanali, Polatlı, Mahsenli, Kösefakılı ve Kaleevci; Çiçekdağı ilçesinde ise Büyükteflek, Tepecik, Bozlar, Gölcük, Acı, Küçükteflek, Çiçekli, Boğazevci, Kabaklı, Çopraşık, Çubuktarla, Alan, Hacıhasanlı, Beşikli, İbikli, Yalnızağaç, Harmanpınar, Tatbekir, Kırdök, Halaçlı, Konurkale ve Haydarlı köylerine depo, isale hattı, içme suyu arıtma tesisi yapılacak ve bu köylere içme suyu temin edilecek. Bunların dışında, İl Özel İdaremizce yaptıracağımız projelerimiz de var” şeklinde konuştu.
KOP Başkanı İhsan Bostancı da yaptığı konuşmada, “Ödeneklerin en verimli şekilde hizmete dönüştürülmesi konusunda çalışmalar yürütüyoruz” dedi.
Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Genel Meclis Üyeleri ve KOP İdaresi Başkanlığı Tarımsal-Kırsal Kalkınma Koordinatörü Mevlüt Karapınar’ın da yer aldığı imza töreni, Vali Necati Şentürk ve KOP Başkanı İlhan Bostancı’nın protokolü imzalaması ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .