“Köylerimizdeki yaşam standardını sürekli yükseltmeye çalışıyoruz”

“Köylerimizdeki yaşam standardını sürekli yükseltmeye çalışıyoruz”

05.08.2017

Köy yollarındaki asfalt çalışmalarını yerinde takip eden Milletvekili Salih Çetinkaya:
“Köylerimizdeki yaşam standardını sürekli yükseltmeye çalışıyoruz”

Kırşehir AK Parti Milletvekilimiz Salih Çetinkaya ve Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan Mucur Gümüşkümbet yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Köylerin sıcak asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarını yerinde inceleyen Milletvekilimiz Salih Çetinkaya ve Genel Sekreterimiz Bektaş Aydoğan, Mucur ilçesi Gümüşkümbet Köyü arasında yapımı devam eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi.
2017 Yılı Yol Yapım Programı kapsamında bulunan mucur ilçesi Şatıroğlu Mahallesi ve Gümüşkümbet Köyü arası ulaşımını sağlayan 10 kilometrelik grup mahalle yolundaki sıcak asfalt öncesi yol zemini alt temel hazırlama, yol genişletme, platform yükseltme ve sıcak asfalt işleriyle ilgili bilgiler de alan Milletvekilimiz Salih Çetinkaya, “Trafik yoğunluğunun hayli yüksek olduğu bu grup yolunda mevsim şartları göz önüne alınarak ivedi bir şekilde alt temelin sağlamlaştırılması, platform yükseltme, viraj kesme ve eğimlerin kısaltılması sonucunda sıcak asfalt için yolu hazır hale getirdik ve ardından sıcak asfalt dökümüne başlayacağız. Diğer mahalle yollarımızın da en kısa sürede asfaltını dökerek, vatandaşımızın hizmetine sunacağız. İnşallah köylerimiz de şehirlerimizdeki gibi altyapı hizmetlerine, yollara ve içme suyu hatlarına kavuşacak, köylerimizdeki yaşam standartını yükseltmek için hep beraber daha fazla çalışacağız.” dedi.
Daha sonra Boztepe Merkez kapalı yeraltı sulama sistemini yerinde inceleyerek projenin detayları hakkında bilgi aldı.
Milletvekili Çetinkaya verilen bilgilere istinaden “Sistemin kapalı sisteme dönüştürülmesi ile 3 kuyudan toplamda 110 lt/sn debiye sahip suyla toplamda 2.000 dekar arazinin yağmurlama ve damla sulama sistemi ile sulanacak. Projenin toplam maliyetinin 900 bin liralık kısmı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından, kalan 150.000 liralık kısmını ise Kırşehir İl Özel İdaresi Tarafından karşılanacak.” dedi.
Ziyaretlerinin akabinde Milletvekilimiz Salih Çetinkaya, Boztepe Çimeli Köyü mezrasında İl Özel İdare yetkililerince yapılan sondaj çalışmaları sonucunda Köyün ciddi bir ihtiyacı olan içme suyunu 120 metre derinliğinde açılan sondaj sonucunda 10 lt /sn debili içme suyu bulunduğunu belirterek ziyareti sona erdi.
Milletvekili Salih Çetinkaya’ya inceleme sırasında; Genel Sekreterimiz Bektaş Aydoğan, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, AK Parti Mucur İlçe Başkanı Hüseyin Güngör, Boztepe AK Parti İlçe Başkanı Bekir Dalgalı, İl Genel Meclis Üyesi Levent Altuntaş Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Turgut eşlik etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .