“KÖYLERİMİZDE HİÇBİR HANE HALKI SUSUZ KALMAYACAK”

“KÖYLERİMİZDE HİÇBİR HANE HALKI SUSUZ KALMAYACAK”

09.08.2017

Milletvekili Mikâil Arslan Çiçekdağı’nda su sıkıntısı çekilen köylülerle buluştu

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan, özellikle yaz mevsiminde Çiçekdağı’nda su sıkıntısı yaşayan Boğazevci, Alan, Kabaklı, İbikli, Kaleevci, Boğazevci ve Küçük Teflek köylerinin Muhtarları ve sakinleri ile Acı Köyü’nde bir araya geldi.
Milletvekili Mikâil Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan’la birlikte Çiçekdağı’nda içme suyu problemi yaşayan Boğazevci, Alan, Kabaklı, İbikli, Kaleevci, Boğazevci ve Küçükteflek köylerinin sorunlarını çözüm bulmak için Acı Köyünde bir araya geldi.
Amaçlarının devlet yatırımlarının köylerde en iyi şekilde uygulanması olduğunu ifade eden Milletvekili Mikail Arslan, “Köylerimizin en büyük problemi; bizim de vekil olduğumuzdan beri farkına vardığımız ve köylerimizin de muzdarip olduğu konu susuzluk konusudur. Çiçekdağı köylerinin yıllardır yaşadığı su problemini yakından takip ediyoruz. Suyun niteliğini arttırmak ve projelendirmek için DSİ ve İl Özel İdaremizin ortak çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.
Geçtiğimiz aylarda kendilerine su sıkıntısı yaşadıklarını dile getiren Çiçekdağı’ndaki köy halkının istekleri doğrultusunda gerekli girişimleri ve çalışmaları başlattıklarını belirten Milletvekili Arslan, Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan’ın, Çiçekdağı ilçesine bağlı 7 köyde yaşanan içme suyu sıkıntısının giderilmesi için Kayseri DSİ 12. Bölge Müdürlüğü ve Kırşehir DSİ Şube Müdürlüğü yetkililerinden oluşan heyet ile içme suyu sıkıntısı yaşanan köylerde arazi ve su hattında incelemede bulunduğunu kaydetti.
Sorunun kısa sürede giderilmesi konusunda çalışmalara başladıklarını vurgulayan Milletvekili Arslan, “Çiçekdağı ilçemize bağlı Bozlarevci, Boğazevci, Kaleevci, Konurkale, Gölcük, Kabaklı ve Acı köylerinde yerinde inceleme yaptık. İçme suyu sıkıntısı yaşanan köylerimiz için Kayseri DSİ 12.Bölge Müdürlüğü ve Kırşehir DSİ Şube Müdürlüğü yetkilileri gereken adımları attılar. Boğazevci Göleti’nde su arıtmaları yapılarak, adı geçen köylere en kısa zamanda su verilmesini sağlayacağız. 7 köyümüzün içme suyu sıkıntıları giderilecektir. TANAP ile ilgili projeler hazırlandı ve müracaatlar yapıldı. Köylerimiz açısından belki daha önce yapılması gerekliydi ancak çalışmaları hızlandırarak son noktaya geldik. Yapacağımız bu çalışmayla birlikte inşallah hiçbir hane halkı susuz kalmayacak. Evlerine rahatlıkla sular ulaşacak ” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Arslan, daha sonra Çiçekdağı ilçemizin Kızılcalı Köyünü ziyaret ederek köy halkı ile içme suyu, kilit parke, merkezi sisteme geçiş ve köye yapılması planlanan köy konağı hakkında fikir alış verişinde bulundu.
Acı köyünde bir araya gelen Boğazevci, Alan, Kabaklı, İbikli, Kaleevci, Bozlarevci ve Küçük Teflek köylerinin muhtarları ve sakinleri, köylerinin problemlerini gündeme getirdiler ve Milletvekili Arslan’dan destek istediler.
Milletvekili Arslan, içme suyu, kilit parke ve merkezi sisteme geçiş hakkında köylülere bilgi verirken, “Sizlerin sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla çalışıyoruz. Önce su sorununuzu, ardından diğer sorunlarınızı en kısa sürede çözümlemek için çalışacağız” dedi.
Milletvekili Mikâil Arslan, Çiçekdağı’nın heyelan tehlikesi sebebi ile yeri değiştirilmesi planlanan Tepecik Köyü halkı ile de bir araya geldi. Mağduriyetlerinin giderilmesi için her türlü çalışmanın yapılacağını bildirdi.
Milletvekili Mikail Arslan’a ziyareti sırasında; Çiçekdağı Kaymakamı Ömer Faruk Duman, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İşkur Müdürü Metin Ülgen Kaya, DSİ Müdürü Murat Tekşut, Kırşehir Belediyesi Hayır Evi Müdürü Hikmet Kılıç, AK Parti Çiçekdağı İlçe Başkanı Hasan Hakanoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Levent Yıldız, Rıfat Doğan ve Mustafa Özkan eşlik etti. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .