KÖYDES’ten Kırşehir’e 12 milyonluk ödenek

KÖYDES’ten Kırşehir’e 12 milyonluk ödenek

28.03.2018

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İçişleri Bakanlığı, (KÖYDES) Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi kapsamında, Kırşehir’e 2018 yılında kullanılmak üzere 12 milyon 14 bin 812 TL’lik ödenek aktarıldığını açıkladı. Köylerin asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla yürütüldüğünü belirten İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, şunları söyledi: ”Köylerimize en güzel […]

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İçişleri Bakanlığı, (KÖYDES) Köylere Hizmet Götürme Birliği Projesi kapsamında, Kırşehir’e 2018 yılında kullanılmak üzere 12 milyon 14 bin 812 TL’lik ödenek aktarıldığını açıkladı.

Köylerin asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla yürütüldüğünü belirten İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, şunları söyledi:

”Köylerimize en güzel hizmetlerin götürülmesi gayretindeyiz. KÖYDES Projesi ile köylerimizde şehirlerimizdeki gibi altyapı hizmetlerine, yollara ve içme suyu hatlarına kavuşmakta, köylerimizdeki yaşam standartının yükseltilmesi amaçlanmaktadır. KÖYDES ödeneklerinin dağıtımında, il çevre düzeni, trafik yoğunluğu, nüfus fazlalığı, nüfus artış hızı, çevresine hizmet verme potansiyeli gibi kriterlere öncelik veriliyor. Bu kapsamda ilimize gönderilen Merkez köyleri dahil olmak üzere Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur İlçelerimize en iyi şekilde hizmet verilecektir.

“Akçakent: 858.269,00 TL, Akpınar: 1.176.080,00 TL, Boztepe: 861.065,00 TL, Çiçekdağı: 1.726.840,00 TL, Mucur: 1.660.638,00 TL, Kaman: 2.520.935,00 TL, Kırşehir Merkez: 3.210.985,00TL olmak üzere toplam 12 milyon 14 bin 812 liralık harcama yapılacaktır.

“Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Kırşehir’e ayrılan ödeneği en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Köylerimizin ihtiyacına göre su ihtiyacını, mevcut su şebekesi ve su depolarının bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Köy ortak kullanım alanlarını kilit parke yapıyoruz. Köylerimizin yollarını asfalt ile kaplıyoruz. Şehirde bulunan imkânları köylümüzün de ayağına götürüyoruz.

KÖYDES projelerinin gerçekleşmesinde büyük bir özveriyle çalışan İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri personellerine Kırşehir adına teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Kırşehir’imize Hayırlı Olsun.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .