KÖYDES çalışmaları hızlandı

KÖYDES çalışmaları hızlandı

31.07.2017

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında ilimizde yürütülen yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi. Köylerin asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla yürütüldüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Köylerimize en güzel hizmetlerin götürülmesi gayretindeyiz. KÖYDES Projesi ile köylerimiz de şehirlerimizdeki gibi altyapı hizmetlerine, yollara ve […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında ilimizde yürütülen yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.
Köylerin asfaltlama, altyapı, içme suları gibi temel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla yürütüldüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Köylerimize en güzel hizmetlerin götürülmesi gayretindeyiz. KÖYDES Projesi ile köylerimiz de şehirlerimizdeki gibi altyapı hizmetlerine, yollara ve içme suyu hatlarına kavuşmakta, köylerimizdeki yaşam standardını yükseltilmesi amaçlanmaktadır” dedi.
KÖY-DES yatırımlarının merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren Köylere Hizmet Götürme Birlikleri eliyle yürütüldüğünü ifade eden Valimiz Sayın Necati Şentürk, açıklamasına şöyle devam etti:
“2017 yılında ilimize KÖY-DES Projesi kapsamında 7.3 milyon TL ödenek aktarıldı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilimize ayrılan ödeneği en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Köylerimizin ihtiyacına göre su ihtiyacını, mevcut su şebekesi ve su depolarının bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Köy ortak kullanım alanlarını kilit parke yapıyoruz. Köylerimizin yollarını asfalt ile kaplıyoruz. Şehirde bulunan imkanları köylümüzün de ayağına götürüyoruz.”
KÖY-DES aracılığıyla köylere götürülen hizmetlerin devam edeceğini belirten Vali Necati Şentürk, programlanan işleri zamanında tamamlayacaklarını söyledi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .