Kötü gidişe dur deme zamanı…

Kötü gidişe dur deme zamanı…

03.10.2019

Kendimi bildim bileli futbolun içindeyim gördüklerimi değil bildiklerimi yazıyorum. Bazen takım iyi giderken alkışlarken bazen de kötü oynadığında ve kötü sonuç aldığında da elbette ki eleştirmek gerekir. Kolay değil 1 hafta da 3 maç yapmak. Ama tüm takımlar neredeyse aynı maçları oynadılar. Alınan sonuçtan ziyade oynanan futbolu konuşmak daha doğru olandır. Maalesef oynadığımız bu son […]

Kendimi bildim bileli futbolun içindeyim gördüklerimi değil bildiklerimi yazıyorum.
Bazen takım iyi giderken alkışlarken bazen de kötü oynadığında ve kötü sonuç aldığında da elbette ki eleştirmek gerekir.
Kolay değil 1 hafta da 3 maç yapmak. Ama tüm takımlar neredeyse aynı maçları oynadılar.
Alınan sonuçtan ziyade oynanan futbolu konuşmak daha doğru olandır. Maalesef oynadığımız bu son 3 maçında tamamını kaybettik.
Daha ligin başındayız bizi lider yapacak olanda kötü gitmemize neden olacak olanda bu kadrodur. Bu yüzden takıma her zaman olduğundan daha çok sahip çıkmalıyız.
Dışarıda söylenen birçok dedikodu var bunları bizde duyuyor işitiyoruz ama kulak asmıyoruz.
En son Tuzla maçında gördük ki takım gerçekten çok kötü idi ve neredeyse pozisyonumuz aklı başında organize bir atağımız bile yoktu.
Sonuçta rakip bu ligin en iyi takımlarından ve ligin üst sıralarını zorlayacak 3 takımdan birisi.
Her şeye rağmen bizde üst sıralardayız. Bu kaybedilen maçları unutup Cumartesi günü oynayacağımız SakaryaSpor maçına konsantre olmamız lazım.
Sakarya sporun ligde aldığı puanların çok fazla önemi yok. İlk haftaki yazımda dediğim gibi bu takım ligin en iddialı takımlarından köklü bir ekip ve en az Tuzla spor kadar da tehlikeli.
Bu yüzden bu maçı kendi saha ve taraftarımız önünde mutlaka kazanmamız gerekir.
Süper lig tecrübesi olan ve takımda ok tecrübeli oyuncular bulunduran Sakaryaspor bilindiği gibi 3 puanı silindi ve şuan 3 beraberlik ve 2 yenilgi ile 3 puanla 16.sırada.
Allah korusun Kırşehir Belediyesporumuzun bu maçı kaybetmesi durumunda 16.sıradaki takım olan Sakaryaspor ile aramızdaki puan farkı sadece 3’e düşecek. Bu durumu hiç kimse istemez ve beklemez.
Gelelim diğer küçük ama etkili sorunlara..!
Bunların başında bilet fiyatlarının yüksek oluşu geliyor.
Maraton tribünü 10, kale arkası 5 TL olmalı. Kale ye gerekirse polis görevlendirilmeli ve orada maç izletilmemeli.
Taraftar grupları mutlaka birlikte tezahürat yapmalı takımın başarısı için bu şart.
Ayrılık, gayrılık olmamalı başarı Kırşehir Belediyespor’un olmalı.
Takımın başarısı; gerek kadro, gerek teknik ekip ve yöneticiler ve gerekse de taraftarların birlikteliği ve çokluğu ile ancak mümkündür.
Bir kez daha söylemekte fayda görüyorum; takım iyi giderken kimseden ses çıkmaz ancak yenilgi ve kötü gidişat başladığında eleştiriler olur bunlar doğal şeyler.
Bu eleştirilerin tozunu kaçırmamak doğru olandır.
Bu takım Kırşehir’in takımı ve dolayısı ile Kırşehirlilerin takımıdır.
Bu durumdan kimsenin endişesi olamamalıdır.
Biz de bir Kırşehir sevdalısı olarak takıma kendimizi bildik bileli sahip çıktık çıkmaya da devam edeceğiz bundan kimsenin en ufak bir endişesi olmasın.
Yarın oynanacak maçı kesinlikle kazanmalı ve bu kötü gidişe burada dur demeliyiz.
Biz inanıyor ve güveniyoruz ki zaman içerinde göze hoş gelen futbolda oynayıp sonuçlar alacağız.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .