KOP’un destek başvuruları 23 Temmuz’da sona eriyor

KOP’un destek başvuruları 23 Temmuz’da sona eriyor

21.07.2017

İtalya’yı ziyaret eden Kırşehir SGK ve İŞKUR personeli ile Esnaf Odaları ve Ticaret Odası üyeleri, istihdamda iyi uygulama örneklerini gördü…

Kırşehir’in de içinde bulunduğu Konya Ovası Projesi Bölgesi’nin Sosyal Gelişim Programı kapsamında başarılı olacak sosyal projelere verileceği toplam 5 milyon TL’lik mali destek başvuruları 23 Temmuz’da sona erecek.
KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, kısa adı KOPSOGEP olan KOP Sosyal Gelişim Programı kapsamında başarılı olacak sosyal projelere toplam 5 Milyon TL’lik mali destek verileceğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP) kapsamında Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir’de proje teklif çağrısı yaptı.
Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Destek (SODES) Programının bazı KOP illerinde uygulanmadığını belirten KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, SODES kapsamında yer almayan bölge illeri olan Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir’e yönelik KOPSOGEP mali destek programının hayata geçirileceğini söyledi.
PROJELERE EN DÜŞÜK 50 BİN TL MALİ DESTEK VERİLECEK
KOPSOGEP’in ana hedefinin; dezavantajlı kesimler ile özel politika gerektiren gruplar olduğunu ifade eden Başkan Bostancı, bu kapsamda hazırlanacak başarılı projelere mali destek sağlanacağını belirterek şunları dile getirdi:
“Bu programı, KOP Bölgesi’nin kalkınmasını hızlandırmak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde hazırladığımız KOP Eylem Planının ‘Beşeri ve Sosyal Yapının Güçlendirilmesi’ ekseni altında yürüteceğiz. Bir bölgesel sosyal kalkınma programı olarak tasarlanan KOPSOGEP ile Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir illerinde yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermeye, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmeye ve toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamaya yönelik projeleri desteklemeyi amaçlamaktayız. Proje yürütücülerimiz ile birlikte öncelikle mevcut sosyal sorunlara ilişkin kalıcı çözümler üretmek istiyoruz.”
Programın toplam bütçesinin 5 milyon TL olduğuna değinen Başkan Bostancı, KOPSOGEP’e sadece kamu kurum ve kuruluşlarının başvurabileceğini hatırlatarak, ‘Sosyal İçerme’, ‘Mesleki Gelişim’, ‘Kültür, Sanat‘ ve ‘Spor’ konu başlıklarında hazırlanan ve başarılı bulunan projelere en düşük 50 bin TL, en yüksek 500 bin TL tutarında mali destek verileceğini de bildirdi.
Kamu kurum ve kuruluşlarının projeleri ile katılabileceği programa başvurular 23 Temmuz 2017 tarihine kadar proje.kop.gov.tr internet adresinden yapılacak. Kurumların İl Müdürlükleri 3, İlçe Müdürlükleri ise en fazla 2 proje başvurusu yapılabilecek. Her kurumun en fazla bir projesi mali destek almaya hak kazanacak.

HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .