Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 3. toplantısı yapıldı

Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 3. toplantısı yapıldı

10.07.2018

İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 3. Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Valilikte gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali Yardımcısı Ercan Ateş, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ve yatırımcı kurum müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde yürütülmekte olan 315 […]

İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 3. Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Valilikte gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali Yardımcısı Ercan Ateş, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ve yatırımcı kurum müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde yürütülmekte olan 315 projenin toplam maliyetinin 2 milyar 26 milyon 346 bin TL olduğunu söyledi.
Programda yer alan 315 projeden 33’ünün tamamlandığını belirten Valin İbrahim Akın, “Geçmiş yıllar dâhil bu projelere bugüne kadar toplam 494 milyon 78 bin TL harcama yapılmış, 2018 yılında da bu projelere toplamda 354 milyon 615 bin TL ödenek ayrılmıştır. 33 tanesi tamamlanan 315 projeden 241 proje devam etmekte, 41 adet proje de ihale aşamasındadır. Bugünkü toplantıda yatırımlar izlenerek koordinasyon faaliyetleri ve gelecek yılın yatırım teklifleri değerlendirilecektir. Bu nedenle kurumlarımızın yatırımlarla ilgili bilgileri kurula aktarırken 2019 yılının yatırım tekliflerini de sunmaları gerekmektedir.” dedi.
Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .