Konut ve iş yeri edinme kredisine puan desteği sevindirdi

Konut ve iş yeri edinme kredisine puan desteği sevindirdi

10.04.2015

Bakanlar Kurulu kararıyla, kentsel dönüşümde konut edinme kredisine 400, iş yeri edinme kredisine 300 baz puan faiz desteğinin verileceğinin açıklanması Kırşehir’de konut kredisinden yararlanmak isteyenleri sevindirdi. Kentsel dönüşümde konut edinme kredisine 400, iş yeri edinme kredisine 300 baz puan faiz desteği verilecek. Bu çerçevede Kırşehir’de, kentsel dönüşümde, konutunu veya işyerini kendi imkanlarıyla edinmek isteyenlere verilecek […]

Bakanlar Kurulu kararıyla, kentsel dönüşümde konut edinme kredisine 400, iş yeri edinme kredisine 300 baz puan faiz desteğinin verileceğinin açıklanması Kırşehir’de konut kredisinden yararlanmak isteyenleri sevindirdi.

Kentsel dönüşümde konut edinme kredisine 400, iş yeri edinme kredisine 300 baz puan faiz desteği verilecek. Bu çerçevede Kırşehir’de, kentsel dönüşümde, konutunu veya işyerini kendi imkanlarıyla edinmek isteyenlere verilecek “edinme kredisi” verilecek.
Kırşehir’de eski konutunu yıkarak yenisini yapmak isteyenler ile konut ve işyeri kredisi kullanmak isteyenler için önemli imkanlar sunacak kararı desteklediklerini belirten müteahhitler, yeni ödeme planlarının Bakanlığa iletilmesi koşuluyla, hak sahiplerince ara ödeme yapılması, kredilerin yapılandırılması ve halihazırda protokol imzalanmış diğer bankalara devredilmesi mümkün olacak.
Mevcut karara göre, hak sahiplerince geri ödemesi gerçekleştirilmeyen krediler için faiz desteği ödemeleri durduruluyor. Bu kapsamda, hak sahipleri geri ödeme gerçekleştirirse faiz desteği ödemeleri, geç ödenmiş taksitleri de kapsayacak şekilde ve Bakanlığın uygun gördüğü kredi ödeme planında belirtilen tutar üzerinden, kaldığı aydan itibaren devam edecek.
Faiz desteği, bankalardan 31 Aralık 2015’e kadar sağlanacak krediler için uygulanacak.
Kararda yapılan değişiklikle, faiz desteği verilen güçlendirme, konut ve iş yeri yapım kredilerinin arasına konut ve iş yeri edinme kredileri de eklendi.
Konut edinme kredisinde, faiz desteği oranı 400 baz puan, azami ödemesiz dönem 1 yıl, azami vade 10 yıl, anapara tutarı için üst limit 100 bin olarak uygulanacak.
İş yeri edinme kredisinde, faiz desteği oranı 300 baz puan, azami ödemesiz dönem 1 yıl, azami vade 7 yıl, anapara tutarı için üst limit 100 bin lira olacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .