Konferanslarda Ahilik Anlatılıyor

Konferanslarda Ahilik Anlatılıyor

14.05.2015

11 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve dolu dolu etkinliklerle kutlanan 28. Ahilik Haftası, düzenlenen konferanslarla devam ediyor. Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferanslarda ilk olarak Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse “Ahilik ve Tasavvuf” konulu konferans verdi. Ardından işadamı Adnan Polat, söyleşi havasında verdiği konferansta hayat hikayesini anlattı. Yüksek tempolu bir hayat sürdürmeye […]

11 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve dolu dolu etkinliklerle kutlanan 28. Ahilik Haftası, düzenlenen konferanslarla devam ediyor.
Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferanslarda ilk olarak Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse “Ahilik ve Tasavvuf” konulu konferans verdi.
Ardından işadamı Adnan Polat, söyleşi havasında verdiği konferansta hayat hikayesini anlattı.
Yüksek tempolu bir hayat sürdürmeye çalıştığını belirten Adnan Polat, “Ahi kenti Kırşehir’de bulunmaktan dolayı çok memnunum. İyi bir tüccarla sözleşmeye gerek yoktur; kötü bir tüccarla da sözleşme yapmaya gerek yoktur. Bu kapsamda Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla görüşerek bu güzel şehre bir takım yatırımlar yaptık. Mucur ilçesinde yapımı tamamlanan Geycek Rüzgar Enerji Santrali’nin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Terme bölgesine Tenis Kortunu el birliğiyle açtık. Kırşehir’e yatırımlarımız devam edecek” dedi.
Vali Necati Şentürk de yaptığı konuşmada, yoğun temposuna rağmen ilimize gelerek Kırşehirlilerle buluşan Adnan Polat’a teşekkür etti.
Prof. Dr. Kadir Özköse’nin konferansını da ilgiyle dinlediklerini ifade eden Vali Necati Şentürk, “Ahilik daha önce bu kadar kapsamlı ve anlaşılır bir şekilde anlatılmamıştı. Ahiliğin tasavvufla birebir ilgisi olduğunu bu konferanstan sonra daha da iyi anladık. Prof. Dr. Kadir Özköse’ye bizleri aydınlattığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Düzenlenen konferanslara Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Konferanslar, katılımcılar tarafından konuşmacılara yönlendirilen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .