Kızlarınızın önüne engel koymayın lütfen !..

Kızlarınızın önüne engel koymayın lütfen !..

11.03.2019

Son günlerde sosyal medyada gördüğüm, bir psikiyatri profesörünün söylemi olduğu iddia edilen sözleri okuyunca şaşırdım. Kesinlikle o eğitimi alan bir şahsın söylemi olamaz diye düşünüyorum. Efendim güya ev kadınlığı özendirilip, ev kadınlarının yükünün ağırlığını, meşakkatini ve kutsallığını anlatacaklar sanırım. Yazının tamamını okumaya yüreğim yetmedi. Belki de sonunda lafı dolaştırıp, “Kadınlarımızın kıymetini bilelim ve onların her […]

Son günlerde sosyal medyada gördüğüm, bir psikiyatri profesörünün söylemi olduğu iddia edilen sözleri okuyunca şaşırdım. Kesinlikle o eğitimi alan bir şahsın söylemi olamaz diye düşünüyorum.
Efendim güya ev kadınlığı özendirilip, ev kadınlarının yükünün ağırlığını, meşakkatini ve kutsallığını anlatacaklar sanırım. Yazının tamamını okumaya yüreğim yetmedi. Belki de sonunda lafı dolaştırıp, “Kadınlarımızın kıymetini bilelim ve onların her türlü şartlarla baş edebilmesi için, ellerinin para tutmasına destek olalım.” demiştir!?
İnşallah öyledir!
Öyle umut ediyorum, öyle olmalı…
O konumdaki bir insanın sözleri olamaz!
Neyse canım, zaten sosyal medya işte!..
Tahtını yapıp, bahtına yüce Yaradanın hakim olduğu emanetlerimiz, yavrularımız, özellikle de kız çocuklarımız… Lütfen onların bir işi olmadan evlilik hayatına atılmalarına izin vermeyin. Yol gösterin, yardımcı olun. Bakın okutun demiyorum illaki, fakat bir iş sahibi olsunlar. Tezgahtarlık dahil hangi işte çalışırlarsa çalışsınlar, yeter ki cepleri kendi kazandıklarıyla dolu olsun. Evliliği düşünüyorlarsa da ondan sonra evlenirler zaten.
Diyelim ki; evlendiğinde veya evlendirildiğinde, eşiyle beraber yaşanamayacak bir yuvası oldu. O vakit çocukları var ise hele bir de, kanatlarıyla uçup kimseye muhtaç olmadan, kimseleri kullanmadan, yeni bir yuva kurabilsin. Size bağımlı olmadan varsa evlatlarıyla bir geleceği olabilsin. Yeter ki siz onun omuzlarına veya tepesine basmayın. İnanın yürek burkan öyle olaylar var ki. Kızınız bir gün küçük evladıyla gecenin bir yarısı kapının önüne konduğunda, “Nereye giderim.” endişesi taşımasın. Onun artık kendi evinizde rahat edemeyeceğini de düşünürsek, elinin ekmek tutuyor olmasının önemini anlarsınız.
Veyahut evlenmiştir, mutludur. Fakat eşinin başına bir kaza, çalışamayacağı bir hastalık yada başka bir olay gelir. Eşi evin ihtiyaçlarını karşılayamayacak konuma düşer. O vakit kendisinin çalışıyor olması ne büyük bir nimettir. Kimselere muhtaçlığı olmadan, onurla yaşayabilmek güzel değil mi?
Kadın çalışmalı!.. Az bir maaşı da olsa mutlaka bir işi olmalı. Er kişi hamallıkta yapsa, bir günlük yevmiyesini çıkarır. Kadın öyle değil ama hele de küçük bir şehirdeyseniz. Ev kadınlarının kısık çığlıklarını, yüreğinde duymayan insanların varlığı ne acı…
Gerçi üniversite mezunu gençlerimizin bile bazılarının garsonluk yaptığını, bazılarının ise tekrar sınava girip (eğer kız ise tabi) başka bir üniversiteyi okuduğunu düşünürsek!!! Neyse bu ayrı konu. Düşünmezsek…
İnanın çalışan kadının hayatı daha farklıdır. Hem daha programlıdır. Lütfen, KIZ ÇO-CUK-LA-RI-NI-ZIN GE-LİR GE-Tİ-REN BİR İ-Şİ OL-SUN !!!
İyi olan her konuda bereketli günler dilerim.

GÜNER METİNTÜRKYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .