Kızılay’dan yeni bir kampanya

Kızılay’dan yeni bir kampanya

01.05.2015

Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, 16 gün sürecek yeni bir bağış kampanyası başlattı… Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan tırda 1-17 Mayıs tarihleri arasında kan alınacak…

kk copy

KIRŞEHİR’DE kan bağışını artırmak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan kampanyanın bir yenisi daha başladı.

Kan bağışı gönüllüsü Kırşehirliler, Türkiye’nin ihtiyacı olan 1 milyon 800 bin ünite kanın toplanabilmesi için kan bağışındaki oranı artırma noktasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’ne destek olmaya devam ederken, ilimiz Kırşehir’de 16 gün sürecek yeni bir bağış kampanyası başladı.
Çeşitli festival ve bayramlarda düzenlediği kampanyaların yanı sıra ekip ve stant çalışmaları ile gönüllü vatandaşlardan kan bağışı alan Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, 1-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan Kan Bağış Tırı’nda kan alacak.
Sağlıklı olan 18 ile 65 yaş arası herkesin bağışta bulunabileceği bilinirken, 2012 yılında 7 bin 178, 2013 yılında 6 bin 405 ünite kan toplayarak şifa bekleyen yüzlerce hastaya umut olan faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, gönüllü bağışçıları Kan Bağış Tırı’na bekliyor. (Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .