Kızılay’dan kan bağışçısı Osman İlhan’a bronz madalya

Kızılay’dan kan bağışçısı Osman İlhan’a bronz madalya

14.11.2018

Gazetemiz köşe yazarı Osman İlhan, Türk Kızılay’ı Kan Alma Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi. Türk Kızılay’ı Genel Müdürlüğü tarafından Bronz Madalya ve Bronz Madalya Beratıyla ödüllendirilen Osman İlhan’a ödülünü Türk Kızılay’ı Kan Alma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kırşehir Kan Merkezi Müdürü Dr. Zikri Gürel verdi. Osman İlhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk olarak askerlik görevini yaparken […]

Gazetemiz köşe yazarı Osman İlhan, Türk Kızılay’ı Kan Alma Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.
Türk Kızılay’ı Genel Müdürlüğü tarafından Bronz Madalya ve Bronz Madalya Beratıyla ödüllendirilen Osman İlhan’a ödülünü Türk Kızılay’ı Kan Alma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kırşehir Kan Merkezi Müdürü Dr. Zikri Gürel verdi.
Osman İlhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk olarak askerlik görevini yaparken Kızılay’a kan bağışında bulunduğunu ve bugüne kadar 36 kez kan verdiğini belirterek, şunları söyledi:
“Kan vermeye askerlik sonrasında da devam ettim ve fırsat olduğu her zaman Kızılay’a kan bağışında bulunmaya gayret ediyorum. Daha önce hastanelere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplamda 26 defa kan vermiştim. Kan alma işini son yıllarda sadece Türk Kızılay’a yapıyorum ve bu sayı da 10’a ulaştı. Yani hayatım boyunca 36 kez bağışında bulundum. Yaşamanın güzel, yaşatmanın şerefli bir görev olduğu prensibiyle bir insan hayatını kurtarmanın tüm insanlığı kurtarmış kadar sevap olduğu bilinciyle hareket ettiğinin bilinci içindeyim. Ayrıca insanın kan verdiği zaman vücut ve sağlık olarak kendisini daha zinde hissediyor. Ben bunu bilinciyle hareket ediyorum. Kan vermediğim zaman kendimi huzursuz hissediyorum. Halkımız şunu asla unutmamalı, yarın ileride belki de gün gelecek kan bize lazım olacak ve dört gözle kan bekleyeceğiz. Sağlığım yerinde olduğu sürece Türk Kızılay’ına kan vermeye devam edeceğim. Sağlığı yerinde olan tüm insanları da sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için kan vermeye davet ediyorum.”
Osman İlhan, kendisini bronz madalya beratı ve madalya ile ödüllendiren Türk Kızılay’ı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ve ödülü kendisine taktim eden Türk Kızılay’ı Kırşehir Şubesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Zikri Gürel’e teşekkür etti.
Türk Kızılay’ı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kırşehir Kan Merkezi Müdürü Dr. Zikri Gürel de yaptığı açıklamada, duyarlı ve sorumlu bir anlayış sergileyerek her fırsatta Kızılay’a kan veren Osman İlhan’a teşekkür ederek üretimi ve yedeği olmayan, kaynağı sadece insan olan kanın acil değil her zaman ihtiyaç olduğunu, kan verme konusunda Kırşehir’de büyük bir sorumluluk ve duyarlılık örneği gösterildiğini, bundan dolayı Kırşehirlilere teşekkür ettiğini ancak kanın acil değil her zaman ihtiyaç olması nedeniyle daha çok kana ihtiyaçları olduğunu söyleyerek Kırşehir’de yaşayan ve sağlığı yerinde olan herkesi kan vermeye davet etti. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .