Kızılay kampanyasında son 2 gün

Kızılay kampanyasında son 2 gün

14.05.2015

KIRŞEHİR’DE kan bağışını artırmak ve toplumda farkındalığı daha da artırmak amacıyla başlatılan kampanya devam ediyor. Kan bağışı gönüllüsü Kırşehirliler, Türkiye’nin ihtiyacı olan 1 milyon 800 bin ünite kanın toplanabilmesi için kan bağışındaki oranı artırma noktasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’ne destek olmaya devam ederken, ilimiz Kırşehir’de 17 gün sürecek bağış kampanyası destekleri […]

KIRŞEHİR’DE kan bağışını artırmak ve toplumda farkındalığı daha da artırmak amacıyla başlatılan kampanya devam ediyor.
Kan bağışı gönüllüsü Kırşehirliler, Türkiye’nin ihtiyacı olan 1 milyon 800 bin ünite kanın toplanabilmesi için kan bağışındaki oranı artırma noktasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’ne destek olmaya devam ederken, ilimiz Kırşehir’de 17 gün sürecek bağış kampanyası destekleri bekliyor.
Çeşitli festival ve bayramlarda düzenlediği kampanyaların yanı sıra ekip ve stant çalışmaları ile gönüllü vatandaşlardan kan bağışı alan Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, 1 Mayıs’tan itibaren 17 Mayıs 2015 Pazar gününe kadar Kan Bağış Tırı’nda kan alacak.

KAN BAĞIŞI.avi_snapshot_01.08_[2015.05.14_11.12.19] copy
Sağlıklı olan 18 ile 65 yaş arası herkesin bağışta bulunabileceği bilinirken, 2012 yılında 7 bin 178, 2013 yılında 6 bin 405 ünite kan toplayarak şifa bekleyen yüzlerce hastaya umut olan faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’nin kampanyasına 17 Mayıs gününe kadar destek olma çağrısında bulunan Kızılay Kan Merkezi Dr. Zikri Gürel, “17 Mayıs’ta son bulacak çalışmamız. 18 yaşını doldurmuş, 65 yaşından gün almamış olan sağlıklı bireyler, kadın-erkek herkes kan bağışı yapabilir. Erkekler 3 ayda bir, bayanlar 4 ayda bir kan bağışı yapabilir. 60-65 yaş arası da 6 ayda bir oluyor. Kırşehir’de bağışa ilgi gayet iyi, halkımız bilinçlendi. Düzenli kan bağışçılarımızın sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Sabah saat 10.00’da başlıyoruz, akşam saat 19.00’u buluyor. Özellikle öğrenciler çok ilgi gösteriyor. Öğrenciler yüzde 50’yi geçti. 17 günlük süre içerisinde bin 200’ü geçmeyi hedefliyoruz. Geçmiş dönemlerde geçmiştik ve bu kampanyada da geçeceğimizi düşünüyorum” dedi.
Türk Kızılayı’nın bu şekilde kampanyalar düzenlenmesinden memnun olduklarını belirten kan bağışçıları, kampanyaların şehir merkezinde düzenlenmesinin ilgi açısından iyi olduğunu belirterek, tüm vatandaşların kan bağışında bulunması çağrısında bulundular.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .