KIYŞAD AYLIK TOPLANTISINI YAPTI

KIYŞAD AYLIK TOPLANTISINI YAPTI

11.09.2017

KIRŞEHİR Şairler ve Yazarlar Derneği (KIYŞAD) aylık olağan toplantısını yaptı. KIYŞAD Başkanı İsa Erdoğan başkanlığında üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen üyeler, bugüne yapılan etkinliklere ilişkin değerlendirmede bulunurken, önümüzdeki süreçte yapılacak etkinliklere ilişkin de fikir alışverişinde bulundu. Aylık olağan toplantıda bir araya gelen KIYŞAD üyeleri, 2017 yılı içerisinde bugüne kadar yapılan etkinlikler ve bazı […]

KIRŞEHİR Şairler ve Yazarlar Derneği (KIYŞAD) aylık olağan toplantısını yaptı.
KIYŞAD Başkanı İsa Erdoğan başkanlığında üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen üyeler, bugüne yapılan etkinliklere ilişkin değerlendirmede bulunurken, önümüzdeki süreçte yapılacak etkinliklere ilişkin de fikir alışverişinde bulundu.
Aylık olağan toplantıda bir araya gelen KIYŞAD üyeleri, 2017 yılı içerisinde bugüne kadar yapılan etkinlikler ve bazı çalışmaların değerlendirilmesini yaptı.
Kırşehir ve Aksaray Valilikleri tarafından ortaklaşa olarak her yıl Ekim ayında düzenlenen Yunus Emre’yi Anma Programı’nda KIYŞAD olarak yapılacak faaliyetler görüşülerek, görevlendirmeler yapıldı.

11 Kasım 2011 tarihinde kurulan ve aylık eğitim ve kültür içerikli programlar düzenleyen KIYŞAD, üyelerinin çevre il ve ilçelerdeki etkinliklere katılımını sağlayarak, Kırşehir’in kültürünü tanıtarak, halk ozanlığı geleneğini sürdürüyor.
Yerel ve ulusal kanallardaki programlara katılan KIYŞAD’ın çoğunluğu öğretmen ve öğrenci olan 75 üyesi bulunuyor.
Kırşehirli halk ozanı İsa Erdoğan’ın öncülüğünde kurulan ve halen başkanlığını İsa Erdoğan’ın yaptığı KIYŞAD, Kırşehirli şair ve yazarların kitaplarının basılmasına da öncülük ederek, destek olmaya devam ediyor.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .