KIT-HOD ailesi Antalya’da buluştu

KIT-HOD ailesi Antalya’da buluştu

26.11.2018

KIT-HOD (Kırşehir Turizm Ve Folklor Derneği ) üyeleri ve Antalya’da bulunan Kırşehir gönül dostları Antalya’da bir araya geldiler. KIT-HOD Dernek başkanı Muzaffer Ekerbiçer geceye özel sebeplerden dolayı katılamazken “1976 Yılında Kırşehir’de kurulan KIT- HOD (Kırşehir Turizm Ve Folklor Derneği ) 42 yıllık geçmişine 24 ülkede arasında düzenlenen folklor yarışmasında Dünya üçüncülüğü, 13 kez düzenlenen Uluslararası […]

KIT-HOD (Kırşehir Turizm Ve Folklor Derneği ) üyeleri ve Antalya’da bulunan Kırşehir gönül dostları Antalya’da bir araya geldiler.
KIT-HOD Dernek başkanı Muzaffer Ekerbiçer geceye özel sebeplerden dolayı katılamazken “1976 Yılında Kırşehir’de kurulan KIT- HOD (Kırşehir Turizm Ve Folklor Derneği ) 42 yıllık geçmişine 24 ülkede arasında düzenlenen folklor yarışmasında Dünya üçüncülüğü, 13 kez düzenlenen Uluslararası Çocuk şenliklerinde 13 defa ülkemizi yurt dışında temsil etmiş olmakla, 2 kez Türkiye ikinciliği kazanarak adını dünyaya duran dernek Uluslar arası Gönüllü Gençlik kaplarında yerini bulmuştur. Faaliyetleri sırasında CINGIL isimli dergi ile Kırşehir folklorunun tanıtılmasın büyük hizmetler vermiştir. Uzun yıllar Dernek faaliyetlerine ara veren KIT-HOD Antalya buluşması ile yeniden o ilk kurulduğu günkü ruhu yakalayarak hayata geçirmek, Kırşehirli gençleri kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacı ile gelecek yıllarda bu tür toplantılar yaparak daha da geliştirmeyi hedeflemişlerdir. Resmi olarak aktif olan derneğimizin 26 yıldır aktif olamadıklarını bu gecenin yeniden kaynaşma gecesi olmasını yeniden başlangıç olmasını ve 2019 Haziran ayında Kırşehir’de yeniden toplanmak istiyoruz” dedi.
24 Kasım Öğretmenler günü olması nedeni ile ANT KIR-DER (Antalya Kırşehirliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Başkanı Recep Analı bir konuşma yaptı. Analı konuşmasında, “Öğretmen bilgi verendir. Öğretmen öğretendir, öğretmen anandır, babadır, insanın ufkunu aydınlatandır. Etrafa sevgi ile yaklaşır, sevgi aşılar. Dosttur, herkesle barışıktır, barışçıdır. İnsanın bilgili olmasına yardımcı olur. Öğrenciyi beceri ve bilgisi doğrultusunda yönlendirir. Öğretmen ülkenin temel taşıdır. ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlarım” dedi.
KIT-HOD dernek üyelerinden Müşteba Artuk ise yaptığı konuşmasında Antalya’da ilki yapılan toplantını ileriki yıllarda devam etmesini, KIT-HOD faaliyetlerine yeni bir canlılık kazandırılmasının adımlarının atıldığını bu heyecanın yeniden yaşadığını ve o günlerde yapılan faaliyetlerin yeniden gençlerimizle yaşamak istediğini bu faaliyetlerin yapılmasında elinden gelen tüm desteği vereceği sözünü verdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .